Gemer-Malohont

Gemer-Malohont a Novohrad mali v sobotu najnižšie čísla pozitívnych

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Okresy Rimavská Sobota, Poltár, Rožňava, Revúca a Veľký Krtíš patria medzi tie v rámci SR, kde boli počas prvého dňa celoplošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 najnižšie čísla, čo sa týka zachytených prípadov. Vyplýva to z oficiálnych údajov, ktoré zverejnili Ozbrojené sily (OS) SR.

Podľa OS SR počet pozitívnych prípadov v každom z menovaných okresov neprekonal úroveň 150. Jedinou výnimkou v rámci našich regiónov je okres Lučenec, kde bol počet nakazených v rozmedzí 151 až 300.

Ani tento okres však nebol vysoko nad hranicou 150, ako totiž na Facebooku konkretizovala primátorka Alexandra Pivková, v celom okrese otestovali 31 698 ľudí a z nich pozitívnych bolo 171.Priamo v meste Lučenec podľa primátorky otestovali 8506 občanov so 60 pozitívnymi prípadmi.

Čo sa týka niektorých ďalších miest a dedín, čísla otestovaných/nakazených sú nasledovné: Hnúšťa 2752/16, Tisovec 1871/8, Klenovec 1246/11, Revúca 4886/8, Jelšava 1102/16, Poltár,  2814/20, Fiľakovo 4164/25 (uvedené údaje sú z oficiálnych stránok obcí a Facebooku, prípadne tlačových správ).

Ako informujú tvnoviny.sk, premiér Igor Matovič pripustil, že v okresoch, kde bolo málo pozitívnych, by sa druhé kolo celoplošného testovania nemuselo uskutočniť. Toto vyhlásenie však treba brať s rezervou, hlavne s ohľadom na rýchlo sa meniacu situáciu a doterajšie, neraz protichodné oznámenia. Navyše, ako sme informovali pred niekoľkými dňami, v okresoch R. Sobota a V. Krtíš sa podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího situácia okolo COVID-19 najviac zhoršila.

Sobotnik.sk

View Comments

    Recent Posts

    Medzi Vrbovcami a Hrachovom sa stala nehoda, na mieste sú všetky záchranné zložky

    Ďalšia nehoda sa stala na rýchlostnej ceste R2 pri Tornali. Havaroval tam kamión, ktorý blokuje…

    10 hodín ago

    Podzemné chodby pod Fiľakovským hradom lákajú desaťtisíce návštevníkov

    Jednou z novších turistických zaujímavostí Fiľakova v okrese Lučenec sú podzemné chodby pod fiľakovským hradným…

    15 hodín ago

    ROŽŇAVA: Vážna nehoda zablokovala hlavný južný cestný ťah

    Hlavný južný ťah I/16 je pri Rožňave aktuálne neprejazdný. Dôvodom je nehoda kamióna a osobného…

    3 dni ago

    R. SOBOTA: Predmetom mesiaca v múzeu je kresba stromu v parku širkovského kaštieľa

    Predmetom mesiaca apríl 2025 v Gemersko-malohontskom múzeu v R. Sobote je kresba stromu od maliara…

    7 dní ago

    Lučenec má nový zberný dvor, obyvateľom ponúka kompost zadarmo

    Mesto Lučenec v stredu 2. apríla 2025 otvorilo zberný dvor prevádzkovaný vo vlastnej réžii. Situovaný…

    1 týždeň ago

    V. TERIAKOVCE: Pri Krásnej skončilo auto na streche, na mieste sú policajti

    VEĽKÉ TERIAKOVCE - Na hlavnej ceste I/72 neďaleko Veľkých Teriakoviec sa dnes popoludní stala dopravná…

    1 týždeň ago