V Hnúšti pribudne nápis mesta, aký majú aj v Trnave či vo Zvolene

HNÚŠŤA – Unikát nášho regiónu Gemer-Malohont. Aj tak by sa dal nazvať nový fotopointový nápis mesta, ktorý pribudne v meste Hnúšťa. O tom, kde bude osadený môžu rozhodnúť obyvatelia, prvotným nápadom je námestie. Informoval o tom primátor Roman Lebeda na svojom Facebooku. 

„Niekedy pomôže aj náhoda a zasiate semená spolupráce v inej oblasti. Nedávno sa mi ozvali chalani z vedenia Gemerskej nerudnej spoločnosti z Mútnika, že majú takúto konštrukciu s nápisom a chceli by nám ju venovať,“ napísal Lebeda na sociálnej sieti.

Ako ďalej doplnil, nápis mesta nie je lacná záležitosť a preto to doteraz odkladal. „Je skôr industriálny, ako moderný, ale to je predsa tiež naša história. Už si predstavujem, ako ho (podobne ako nápis v Trnave) dáme pomaľovať a budete sa pri ňom môcť odfotiť. Večer ho pekne nasvietime a na Vianoce obtiahneme vianočnými ledkami,“ priblížil primátor.

V závere Lebeda dodal, že s viceprimátorom sa zatiaľ rozprávali o tom, že by ho mohli osadiť na námestí v meste. Rozhodnutie je však na občanoch, ktorí sa môžu vyjadriť, kde by nápis mesta chceli mať.

Zdroj a foto: Facebook R. Lebedu

Pridaj komentár