Futsalisti Lučenca podľahli ruskému súperovi, v Lige majstrov skončili

Futsalisti Futsal Klub Lučenec nezvládli svoj súboj v šestnásťfinále Ligy majstrov proti ruskému šampiónovi Sport Club KPRF. V meraní síl prehrali 1:7. Minuloročný držiteľ tretieho miesta v tejto súťaži tak postupuje ďalej do osemfinále, domáci Lučenec stratil možnosť ďalej bojovať v Lige majstrov.

Lučenčania začali už od úvodu aktívne, loptu mali prvé minúty na nohách práve domáci. V 4. minúte sa dostali do vedenia hostia, keď si vlastný hráč domácich Serbin stečoval strelu kapitána hostí Romula do vlastnej brány. Hostia po strelenom góle prebrali loptu na svoju stranu a až na pár príležitostí Lučenčanov diktovali tempo zápasu.

V 11. minúte si Paulinho vypracoval príležitosť a po samostatnej akcií navýšil skóre na 2:0. V 12. minúte si po rozohraní autu pristavil loptu Raúl Gómez a presne trafil pravý dolný roh a navýšil už na 3:0 pre KPRF. Šestnásta minúta priniesla už štvrtý gól hostí. Postaral sa oň Baginov. Po šiestom faule domácich nasledoval pokutový kop Rusov. S prehľadom ho premenil Asanov. O ďalšiu minútu mali hostia druhú penaltu. Tentoraz si na biely bod postavil loptu Nando a navýšil skóre na 6:0.

Druhý polčas začali opäť aktívne domáci. V dvadsiatej druhej minúte nastrelili ľavú žrď brány, vybojovali si niekoľko rohových kopov. Prvé minúty druhej časti zápasu hrali Lučenčania s úradujúcim ruským majstrom vyrovnanú partiu. Domácim pri hre bez brankára neuznal rozhodca gól, pretože lopta tesne prekročila čiaru. V 29. minúte strelili prvý gól aj domáci, keď Matias Torres využil chybu hostí a pri samostatnom úniku prekonal brankára Tsaidera. Domáci aj naďalej hrali bez brankára a v hre mali piatich útočiacich hráčov. V predposlednej minúte zápasu navýšili hostia do prázdnej brány na 7:1 gólom Raúla Gómeza.

Richard Oberman, brankár Lučenca: „Zápas sa hodnotí veľmi ťažko. Výsledok je krutý. Trochu sme vypadli z tempa, pretože nehráme zápasy pre túto situáciu. Prvý polčas nebol podľa našich predstáv, dostali sme veľmi lacné góly, niektoré išli aj na moje tričko. Do druhého polčasu sme si niečo v kabíne povedali a už to vyzeralo lepšie.“

Marián Berky, tréner Lučenca: „Prvý polčas rozhodol. Súper bol myslím, že o level vyššie. Ukázal nám, akým spôsobom máme hrať futsal. Problém bol, že sme dostali rýchlo tri góly a to pravdepodobne rozhodlo. Ak hráme s takýmto súperom a máme nejaké šance, musíme ich premeniť. Druhý polčas chlapci ukázali, že majú srdiečko a nechceli si urobiť blamáž a gratulujem im k tomu, že uhrali v druhom polčase remízu proti takémuto súperovi.“

Martin Směřička, hráč Lučenca: „Prvý polčas bol veľmi náročný. Je to veľký skok bez zápasovej praxe nastúpiť proti takémuto extrémnemu favoritovi. Zhodou okolností sme dostali góly, ktorým sme mohli zabrániť. Bolo to po takých našich chybičkách.“

Futsal Klub Lučenec – Sport Club KPRF 1:7 (0:6)

Góly: 29. Matias Torres – 4. Serbin (vl.), 11. Paulinho, 12. Raúl Gómez, 16. Baginov, 16. Asanov (pokutový kop), 17. Nando (pokutový kop), 39. Raúl Gómez

Lučenec: Oberman – Grcič, Serbin, Brunovský, Čerovský, Klema, Fehervári, Kyjovský, Meszáros, Matias Torres, Greško, Keszi, Smerička, Rafael

KPRF: Tsaider, Niyazov, Sokolov, Burkov, Nando, Boytsov, Romulo, Raúl Gómez, Bagirov, Lin, Asadov, Fukin, Kruchinin, Paulinho

Návrat k zápasu MIMEL Lučenec – Sport Club KPRF objektívom?

Uverejnil používateľ Sobotnik.sk Sobota 16. januára 2021

One Reply to “Futsalisti Lučenca podľahli ruskému súperovi, v Lige majstrov skončili”

1. Pingback: Futsalistom Lučenca chýbala proti Rusom zápasová prax, napriek tomu si hanbu neurobili