Gemer, Malohont a Novohrad sú medzi regiónmi s najnižším výskytom COVID-19

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Medzi regiónmi, ktoré by sa mohli vyhnúť prvému celoplošnému testovaniu na ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, sú aj Gemer, Malohont a Novohrad. Vyplýva to z dát, ktoré vytvorila stránka Dáta bez pátosu na svojom Facebooku.

Podľa štatistík, ktoré vypracovali, sú Gemer, Malohont a Novohrad medzi regiónmi s najnižším výskytom COVID-19, čo sa týka 7-dňovej incidencii. Dáta bez pátosu si neodpustili uštipačné slová na adresu premiéra Igora Matoviča. „Pán Igor Matovič, neotierajte si o nás hubu. My platíme Vás a je pravda, že nás nemusíte ani počúvať, ani čítať, ani len evidovať, ale NEOTIERAJTE SI O NÁS HUBU. Ak máte maturitu, ak máte maturitu z matematiky, ak ste porozumel tomu svojmu čarovnému grafu, tak porozumiete aj tomu grafu nižšie. Je to 72 okresov Slovenska s výskytom vírusu za posledných 7 dní, vždy na 100 tisíc obyvateľov,“ napísali na Facebooku.

Najmenej zamoreným okresom z našich regiónov je k 12. 1. 2020 okres Veľký Krtíš. Jeho 7-dňová incidencia je 99 a v rámci celého Slovenska sa umiestnil na 70. mieste. Druhým najmenej zamoreným okresom je Rožňava. S incidenciou 109 sa umiestnila tesne nad Veľkým Krtíšom, na 69. mieste. Na treťom mieste sa umiestnil okres Lučenec, ktorý má incidenciu 180. V rámci celoslovenských štatistík sa umiestnil na 61. mieste.

Tri najhoršie okresy z našich regiónov (Poltár, Revúca a Rimavská Sobota) sa umiestnili do 50. miesta, čo je stále výborný výsledok. Na 59. mieste sa nachádza okres Poltár s incidenciou 201, hneď za ním, na 58. mieste sa umiestnil okres Revúca s incidenciou 205. Na 53. mieste sa umiestnil jeden z najväčších okresov na Slovensku, okres Rimavská Sobota. Ten mal incidenciu 215.

 

Pridaj komentár