V Tisovci môže vzniknúť zdravotné stredisko, mesto požiadalo o nenávratné financie

TISOVEC – Mesto Tisovec požiadalo o nenávratný finančný príspevok na vybudovanie zdravotného strediska v Tisovci. V spolupráci s projektovými manažérmi a dodávateľom projektovej dokumentácie Aproving s.r.o. odoslali projekt s názvom Centrum integrovanej zdravotnej starostlivosti v meste Tisovec. Informuje o tom mesto na svojej Facebookovej stránke. 

“Výsledkom projektu bude: rekonštrukcia objektu (terajšieho sídla Služieb mesta Tisovec s.r.o), bezbariérové vstupy (rampa a výťah), čo ocenia naši dôchodcovia a mamičky s kočíkmi, integrácia poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na jedno miesto (lekári pre dospelých, pediater, stomatológovia, gynekológ), špecializovaná vyšetrovňa (diagnostický systém, EKG, prístroj na meranie ABI indexu, INR, kreslo na podávanie infúzií, oftalmoskop), rozšírenie poskytovania zdravotnej starostlivosti o liečebnú rehabilitáciu, oddychové miestnosti pre lekárov a vybavenie ambulancií a čakární germicídnymi žiaričmi,” napísalo mesto.

Ako ďalej dodali, momentálne čaká mesto obdobie hodnotenia, schvaľovania žiadostí a administratívnej kontroly. “Urobili sme všetko preto, aby táto obrovská kopa papierov nebola zbytočná a aby sa práca projektových inžinierov spoločnosti Aproving, s.r.o. z podoby projektovej dokumentácie preniesla do reálnej podoby – funkčného zdravotného strediska,” dodalo mesto na záver s tým, že výsledok projektu bude obyvateľom mesta a mestskej časti Rimavská Píla.

Zdroj a foto: Tisovec