Pri Hajnáčke bolo dnes v noci ešte chladnejšie, až -26,6 stupňa

HAJNÁČKA – Extrémne nízka teplota v Hajnáčke na juhu Rimavskosobotského okresu, o ktorej sme písali len v piatok (12. 2. 2021), bola poslednú noc prekonaná. Zatiaľ čo v noci zo štvrtka na piatok tam bolo -24,4 °C, z piatka na sobotu klesla teplota až na -26,6 °C. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), podľa ktorého sme celkovo zažili doposiaľ najchladnejšiu noc tejto zimy na Slovensku.

V prípade predchádzajúcej mrazivej noci sme písali, že teplotný rozdiel medzi Hajnáčkou a Lomnickým štítom bol iba 4,1 °C. Poslednú noc to bolo ale ešte menej. Meteorologická stanica na vrchole tohto tatranského štítu namerala -29 °C, čo je oproti Hajnáčke rozdiel iba 2,4 stupňa. Toto porovnanie je zaujímavejšie o to viac, že v prípade Lomnického štítu ide dokonca o jeden z najchladnejších dní, aké tam boli zaznamenané.

Chladno však bolo aj v iných lokalitách juhu stredného Slovenska. V Lipovanoch v Lučeneckom okrese bolo podľa SHMÚ -24,6 °C a v Ožďanoch v Rimavskosobotskom okrese -22,3 °C.
Zdroj: SHMÚ, Foto: ilustračné, Pixabay.com