R. SOBOTA: V meste zaočkovali stovky učiteľov, pľúcnu ventiláciu potrebuje šesť ľudí

RIMAVSKÁ SOBOTA – Presne 378 učiteľov zaočkovali počas prvých troch dní v nemocnici Svet zdravia v Rimavskej Sobote. Okrem rimavskosobotskej nemocnici tejto siete očkovali učiteľov aj v ďalších 13 nemocniciach po celom Slovensku. Informovala o tom Jana Fedáková, komunikačná špecialistka sietí ProCare a Svet zdravia.

„Od soboty 20. februára pedagogických zamestnancov začali očkovať v nemocnici v Spišskej Novej Vsi a v Železničnej nemocnici Košice. Od pondelka 22. februára sa do vakcinácie učiteľov zapojilo aj ďalších 12 nemocníc siete Svet zdravia, a to v Humennom, Rožňave, Michalovciach, Topoľčanoch, Rimavskej Sobote, Galante, Trebišove, Svidníku, Žiari nad Hronom, Vranove nad Topľou, Partizánskom a v Dunajskej Strede. Učiteľov nemocnice očkujú počas pracovných dní, v Spišskej Novej Vsi a Košiciach aj počas sobôt,“ napísala Fedáková v tlačovej správe.

Na COVID oddelení v nemocnici v Rimavskej Sobote leží k dnešnému dňu 36 pacientov, z ktorých šesť potrebuje umelú pľúcnu ventiláciu a ďalších 28 kyslíkovú liečbu, „Kapacita COVID pracoviska je 45 reprofilizovaných lôžok,“ dodala na záver hovorkyňa.

Zdroj: Jana Fedáková Foto: Sobotnik.sk