Sobotnik.sk končí, ale je to dobrá správa

GEMER/MALOHONT/NOVOHRAD – Od leta 2016 až do začiatku marca 2021 sme vám na stránke Sobotnik.sk prinášali správy a zaujímavosti z regiónov Gemer, Malohont a Novohrad. Bolo to úžasné obdobie, ktoré sa však teraz končí a stránka bude zrušená. Avšak, nebojte sa, vôbec to nie je také zlé, ako to na prvé počutie znie:-) Naopak, koncom Sobotníka sa začína niečo nové.

Dôvodom zrušenia stránky je náš prechod do portálu Rimava.sk, ktorý sa prednedávnom dostal pod krídla mediálnej agentúry Prognessa. Práve vízia jej zakladateľa a konateľa Daniela Csúra nás presvedčila, aby sme zanechali projekt, ktorému sme venovali viac než štyri roky našich životov a stovky hodín voľného času.

Nebolo to vôbec jednoduché rozhodovanie – zahodiť len tak za hlavu všetko, čo sme roky budovali. Pozitíva ale napokon prevážili. Na novom pôsobisku sa budeme môcť tejto práci venovať naplno, prinášať vám viac článkov a zaujímavostí. Osobitne to platí pre okresy, ktorým sme sa doteraz nemohli až tak intenzívne venovať, teda Lučenec, Poltár, Revúca a Rožňava. Pochopiteľne, určite nebudú ochudobnení ani čitatelia z Rimavskosobotského okresu.

Prácou na Rimava.sk sa naše novinárske zameranie môže posunúť na nový level. Oveľa viac sa budeme môcť zameriavať aj na multimedialitu, teda okrem textu prinášať spravodajské videá, viac fotografií a zvukového obsahu (napríklad rozhovory a podcasty). Okrem toho sa môžeme sústrediť na náročnejšie a obsažnejšie témy, ktoré vám budeme prinášať v dlhších textoch.

„Určite ma veľmi mrzí, že musí skončiť prosperujúci portál, ktorý má viac ako štvorročnú históriu. Prechod do redakcie Rimava.sk hodnotím ako krok k zlepšeniu, keďže portál má najväčší dosah v regiónoch Gemer a Malohont. Dúfam, že naberiem v novej redakcii ďalšie skúsenosti a bude to pre mňa posun k tomu, aby som sa stal kvalitnejším novinárom,“ povedal na margo prechodu do nového pôsobiska náš redaktor Matej Hank.

Čo sa týka samotného portálu Sobotnik.sk, do pár týždňov bude vypnutý. Niekoľko desiatok našich najlepších článkov však presunieme na stránku Rimava.sk, kde budú čitateľom stále k dispozícii.

Určite sa teda nelúčime a povedané slovami klasika, my vlastne ani nikam neodchádzame:-) Poprosíme všetkých našich čitateľov a priaznivcov, aby si na Facebooku „lajkli“ stránku Rimava.sk (ak ju už nemajú medzi obľúbenými). Sľubujeme vám, že sa to oplatí, bude tam viac obsahu než doteraz a bude pestrejší.

Ďakujeme, že ste s nami boli štyri roky a tešíme sa na ďalšie.

Redakcia Sobotnik.sk