POLTÁR: Mandátov sa vzdali dvaja poslanci, vrátane viceprimátorky

POLTÁR – V poltárskom mestskom zastupiteľstve (MsZ) došlo k dvom zmenám. Dvoch poslancov, ktorí sa v októbri vzdali svojich mandátov, vystriedali na ich postoch náhradníci. Noví poslanci sa už ujali funkcií.

Poslankyňa MsZ Bronislava Garajová sa 8. októbra vzdala poslaneckého mandátu. Na zaniknutý mandát mal nastúpiť náhradník Peter Pinka, ktorý ale oznámil, že sa vzdáva poslaneckého mandátu,“ uviedla na poslednom zasadnutí MsZ primátorka Martina Brisudová.

Na uvoľnený post poslankyne, ktorá vykonávala aj funkciu viceprimátorky, tak nastúpil Marián Korimčák. Ten získal v vo voľbách v roku 2018 šiesty najvyšší počet hlasov vo volebnom obvode číslo 1.

V rovnaký deň sa svojho poslaneckého mandátu vzdal aj Karol Švingál. Na jeho miesto nastúpil Jozef Žilík, ktorý získal v ostatných komunálnych voľbách siedmy najvyšší počet hlasov vo volebnom obvode číslo 1.

Bývalý primátor Pavel Gavalec Švingálovi po voľbách vytkol, že na aute s nalepeným volebným plagátom jeho vtedajšej súperky Brisudovej vozil v deň volieb volebnú komisiu s urnou. O prípade vtedy informovala TV JOJ.

Náhradníci sa ujali funkcií

MsZ vzalo na vedomie zánik poslaneckých mandátov Garajovej i Švingála. Obidvaja náhradníci zložili pred zasadnutím MsZ dňa 8. novembra poslanecký sľub a stali sa riadnymi členmi poslaneckého zboru.

Ako upozornil poslanec Pavel Jánošík, Garajová bola aj predsedníčkou komisie na ochranu verejného záujmu a bolo by potrebné zvoliť na jej miesto náhradu, keďže bez predsedu nemôže zasadať. Chybou podľa neho bolo, že komisia si nezvolila podpredsedu. „Päťčlenná komisia ostáva. Ja poprosím pani primátorku, aby z jej členov vybrala jedného predsedu, aby mohla zasadať,“ vyzval Jánošík.

Podľa primátorky však samospráva pripravuje na najbližšie zasadnutie dňa 22. novembra 2021 kompletný materiál, ktorý sa týka návrhov do komisií MsZ, vrátane tejto. „Predtým budeme kontaktovať poslancov, keďže tu máme aj nových, či majú záujem pracovať na uvoľnených miestach po bývalých poslancoch,“ ozrejmila Brisudová. Aj poslanci môžu podľa jej slov kontaktovať mesto, ak chcú na uvoľnených miestach v komisiách pracovať.

Foto: Sobotnik.sk