Koľko ľudí prišlo na protest v R. Sobote? Odhady sú od 1000 do 4000

protest

RIMAVSKÁ SOBOTA – Protivládny protest strany Smer-SD v nedeľu 17. októbra 2021 bezpochyby prilákal množstvo návštevníkov. Ako to však pri takýchto podujatiach býva, zistiť ich presný počet je prakticky nemožné a tak prichádzajú na rad odhady. Tie mali v prípade rimavskosobotského protestu dosť široký rozptyl.

Najnižší odhad mala Slovenská tlačová agentúra (SITA) v texte, ktorý vyšiel na portáli webnoviny.sk. Podľa neho sa v rimavskosobotskom amfiteátri zišla tisícka ľudí. Denník N najprv písal o viac ako 1500 protestujúcich, neskôr číslo zvýšil na vyše 3000. Rovnaké číslo uvádzal aj portál Refresher.sk. Naopak, Nový čas odhadol účasť na vyše 2000 účastníkov, rovnako ako aj regionálny portál Rimava.sk.

Samotný organizátor, strana Smer-SD, uviedla na Facebooku, že na proteste bolo vyše 4000 osôb a toto číslo prevzal i portál Topky.sk. Najvyššiu účasť odhadol portál Aktuality.sk, podľa ktorého bol amfiteáter s kapacitou 5000 ľudí ku koncu plný. Toto tvrdenie však určite nie je pravdivé, pretože hlavne v severnej časti amfiteátra bolo veľa voľných miest.

Náš odhad je, že na proteste bolo 3000 až 3500 ľudí. Domáci obyvatelia z mesta či okresu však boli zrejme v menšine, keďže na protest prišli účastníci v niekoľkých desiatkach autobusov z celého Slovenska a mnohí ďalší v osobných autách.

Smer-SD plánuje ďalší protest, ktorý by sa mal uskutočniť na výročie Nežnej revolúcie, teda 17. novembra. Jeho dejiskom bude hlavné mesto Bratislava.

Foto: Sobotnik.sk

One Reply to “Koľko ľudí prišlo na protest v R. Sobote? Odhady sú od 1000 do 4000”

  1. Pingback: Policajný prezident Hamran tvrdí, že polícia na proteste v R. Sobote ukladala pokuty. V skutočnosti nedala ani jedinú

Pridaj komentár