ZDENKA PREDNÁ: K tomuto kraju mám veľmi blízky vzťah, v Utekáči som v podstate vyrastala

UTEKÁČ/POLTÁR – Väčšinu najkrajších spomienok z detstva mám z Utekáča, tvrdí známa speváčka Zdenka Predná, ktorej úspešná kariéra sa začala v roku 2004 v súťaži Slovensko hľadá SuperStar. Prezradila nám to na svojom tohtoročnom koncerte v átriu budovy Čierny orol v Rimavskej Sobote, kde sme s ňou urobili krátky rozhovor.

Moja mamina je z Utekáča a máme rodinu v Poltári. Zo strany mojej maminy mám veľa ľudí aj v Lučenci a Kalinove. Tento kraj poznám a mám k nemu veľmi blízky vzťah, zvlášť k Utekáču, kde som v podstate vyrastala, lebo som tam chodievala k starkej na všetky prázdniny. Takmer všetky najkrajšie spomienky z detstva mám práve z tohto kraja,“ vyznala sa speváčka.

Dobre si však spomína aj na Kružno pri R. Sobote. „Tam mala moja starká chalupu. Chodievali sme tam z Utekáča a odtiaľ mám tiež krásne spomienky. Všetko sme tam pestovali, tam vznikla napríklad moja láska k morušiam, ktoré sa tu nazývajú drevené jahody,“ zaspomínala si Zdenka Predná, ktorá si morušu zasadila aj pri svojom dome v Banskej Štiavnici.

Ako dodala, v súčasnosti náš kraj, bohužiaľ, navštevuje už menej. „Je to tým, že starkú sme si prisťahovali k nám, pretože už nemôže byť sama. Preto som už stratila možnosť chodievať do Utekáča, čo mi je často ľúto, keďže mám odtiaľ naozaj krásne spomienky. Zažila som tam úžasné kamarátstva, prvé lásky, naháňačky v lese či nezabudnuteľné kúpanie na kúpalisku,“ zakončila speváčka.

Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár