TORNAĽA: Obchodný dom OP Centrum by mali otvoriť v 3. kvartáli 2022

OP Centrum
Vizualizácia obchodného OP Centra Tornala (zdroj: MsZ Tornaľa)

TORNAĽA – V meste Tornaľa by mali o pár mesiacov pribudnúť nové obchodné priestory OP Centrum. Vzniknú v budove nikdy nedostavanej polikliniky na sídlisku Juh. Stavebné práce sa začali ešte koncom minulého roka 2021. Na jednom z posledných zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) o tom informovala primátorka Anna Szögedi.

Predpokladaný termín dokončenia výstavby obchodného strediska OP Centrum v Tornali je tretí kvartál roka 2022,“ konkretizovala Szögedi.

Spomínané OP Centrum v Tornali buduje investor z Prievidze. V tesnej blízkosti stavby sa nachádza aj nedávno otvorený obchodný dom Lidl. Rovnaká spoločnosť z Prievidze mala záujem vybudovať obchodné priestory aj v Hnúšti pri tamojšom obchodnom dome Tesco. Tento zámer však je v súčasnosti na mŕtvom bode, nie je teda jasné, čo s ním bude ďalej a či investor od plánu budovať v Hnúšti nové obchodné priestory neodstúpi.

OP Centrum
Nedostavaná budova polikliniky pred rekonštrukciou

Na jednom zo zasadnutí Mestského zastupiteľstva Tornaľa začiatkom minulého roka 2021 primátorka načtrla, že v súvislosti s týmito investíciami sa vytvára aj možnosť pokračovania bytovej výstavby. Byty by mali byť s vyšším alebo bežným štandardom. Mesto chystá tiež investičnú bytovú výstavbu v miestnej časti Starňa, kde by mal byť nový priestor pre nové rodinné domy.

Foto: Sobotnik.sk a reprofoto z YouTube záznamu Mestského zastupiteľstva Tornaľa

Pridaj komentár