Poltárske halušky prilákali množstvo ľudí, predalo sa viac ako tisíc porcií

POLTÁR – Námestie osloboditeľov v Poltári patrilo v sobotu (21. 5. 2022) podujatiu Poltárske halušky, kde sa súťažilo vo varení i jedení tejto pochúťky. O záujme ľudí o akciu, ktorá má v Poltári už niekoľkoročnú tradíciu, svedčí i množstvo predaných porcií. Tých bolo len do 14:30 už viac ako tisíc.

Som naozaj rada, že toto podujatie prilákalo do nášho mesta nielen Poltárčanky a Poltárčanov, ale i množstvo ‚cezpoľných‘. Je to asi aj výsledok toho, že sme po pandémii a ľudia konečne môžu v príjemnom slnečnom počasí vyjsť do mesta, zasúťažiť si, či byť aspoň divákmi,“ povedala pre Sobotnik.sk primátorka Poltára Martina Brisudová.

K popularite akcie podľa nej prispieva aj fakt, že halušky sú naším národným jedlom. „Do súťaže sa nám prihlásili tri tímy, jeden z nich reprezentoval samotné mesto Poltár. Boli to moji kolegovia z mestského úradu a Technických služieb mesta. Nie je to však ani tak o výhre ako o tom, aby sa ľudia zišli a strávili spolu pekný slnečný deň,“ zdôraznila primátorka.

Víťazi v Tureckej

Poltárčania majú dokonca tím, ktorý v rokoch 2008 a 2009 opakovane vyhral súťaž v jedení halušiek v Tureckej pri Banskej Bystrici. Jeho členovia boli dnes aj v porote, ktorá hodnotila súťažné družstvá. Tie halušky nielen varili, ale následne aj jedli, takže doslova platí, že čo si tímy navarili, to si museli aj zjesť.

Nechceli sme však stanoviť príliš prísne pravidlá, aké bývajú napríklad v Tureckej, kde raz diskvalifikovali až šesť tímov. Preto sme sa sústredili hlavne na časy varenia halušiek, hygienu a samotnú rýchlosť jedenia,“ uviedol člen poroty Peter Bahleda. V zápolení napokon zvíťazil tím Ľudovej strany Naše Slovensko z Hradišťa, druhé bolo družstvo mesta Poltár a tretí tím Úradu práce Lučenec.

Na podujatí nechýbal bohatý kultúrny a sprievodný program, v rámci ktorého sa predstavili folklórne súbory z Poltára, ale aj z iných miest. Atmosféru akcie Poltárske halušky 2022 si môžete pozrieť aj v našom videu a fotogalérii:

Pridaj komentár