Pri Rimavskej Píle sa usídlil medveď, zničil včelstvo pri jednom z domov

RIMAVSKÁ PÍLA – Výskyt medveďa, na ktorý sa aktuálne sťažujú hlavne obyvatelia Podpoľania, zaznamenali v uplynulom období aj pri Rimavskej Píle, mestskej časti Tisovca. Na nedávnom zasadnutí tisovského mestského zastupiteľstva o tom informoval poslanec Ľubomír Bagačka.

Fauna na Rimavskej Píle sa rozšírila. Od vysokej cez diviačiu zver už máme aj medveďa, ktorý zlikvidoval komplet včelstvo vo dvore rodinného domu na hlavnej ulici naproti krčme,“ konkretizoval Bagačka.

Dodal, že podľa poľovníkov ide o mladý kus, ktorý má brloh zrejme niekde okolo lokality Chráska nad dedinou, kde sa kedysi pálievala vatra. „V podstate len zbehne dole a máme ho v dedine,“ skonštatoval poslanec s tým, že v tejto veci už kontaktovali „životné prostredie„.

Zvýšený výskyt medveďov v uplynulom období zaznamenali aj na viacerých miestach Novohradu. Informoval o tom portál Novohradske.sk, podľa ktorého tieto šelmy zaregistrovali pri Haliči, Divíne, Ábelovej či Tuhári. Poľovníci však medveďa videli aj neďaleko okresného mesta Lučenec, pri vodnej nádrži Ľadovo.

Foto: ilustračné, Pixabay.com

One Reply to “Pri Rimavskej Píle sa usídlil medveď, zničil včelstvo pri jednom z domov”

  1. Pingback: RIMAVSKÁ PÍLA: Obyvatelia spísali petíciu proti nelegálnej výstavbe v osade Hrb

Pridaj komentár