Leto v Hnúšti zavŕši obľúbené podujatie pre deti Hnúšťankovo

HNÚŠŤA – Rozlúčkou s letom v meste Hnúšťa bude podujatie pre deti s názvom Hnúšťankovo. Uskutoční sa v sobotu 27. augusta od 10:00 do 14:00 v Záhrade Máriássy v Hnúšti. Vstup je bezplatný.

Hnúšťankovo sme pôvodne plánovali uskutočniť počas Dní mesta, avšak pre nepriaznivé počasie sme sa ho rozhodli presunúť a koniec augusta nám prišiel ako vhodný termín. Veríme, že prídu všetky deti, zabavia sa, veselo zavŕšia letné prázdniny, a ostanú im nezabudnuteľné spomienky na leto možno práve aj vďaka Hnúšťankovu,“ uviedla na margo akcie riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti Diana Vojenčiaková.

Deti v sprievode rodičov dostanú na začiatku podujatia mapku Hnúšťankova. Do nej budú môcť na jednotlivých stanovištiach zbierať pečiatky za plnenie rôznych úloh. Ak ich nazbierajú všetkých osem, ako odmenu dostanú pamätný hnúšťanský groš a balíček s prekvapením. „Na stanovištiach budú deti čakať rôzne úlohy, pri ktorých sa nielen zabavia, ale možno aj čosi naučia,“ dodala riaditeľka.

Primátor Roman Lebeda verí, že na Hnúšťankovo zavíta čo najviac detí. „Do Hnúšte pozývame všetky deti z mesta i okolia, ale tiež také, ktoré tu majú napríklad starých rodičov, aby sa prišli pozrieť do nášho pekného parku, kde sa bude konať táto výnimočná akcia,“ avizoval.

Hnúšťankovo zorganizovala samospráva premiérovo v roku 2018 v rámci Dní mesta Hnúšťa. Podujatie zopakovala aj o rok neskôr, avšak ďalšie dva ročníky sa nekonali pre pandémiu nového koronavírusu. Mesto chce v organizovaní tohto podujatia pre deti v nasledujúcich rokoch pokračovať a spraviť z neho tradíciu.

Zdroj a foto: Mesto Hnúšťa

Pridaj komentár