Fiľakovo začína s výstavbou vstupnej brány do parku

FIĽAKOVO – Projekt oplotenia mestského parku v meste Fiľakovo naberá reálne kontúry. V pondelok 26. septembra 2022 samospráva odovzdala stavenisko vysúťaženému realizátorovi stavby, firme Costruo. Projekt rozdelili do dvoch etáp.

S oplocovaním parku tak mesto začína po takmer dvojročnej prestávke. „Bohužiaľ, projekt odsúvame už dva roky a ešte stále nemáme na celú stavbu vydané stavebné povolenie. Naťahuje sa to predovšetkým pre ochranné pásmo Železníc Slovenskej republiky, vedúce vedľa koľajníc, kde je v zemi množstvo vedení. Rokovania so železnicami stále prebiehajú, projekt sme však už nechceli dlhšie odkladať, preto sme sa ho rozhodli rozdeliť do dvoch etáp,“ ozrejmil primátor Attila Agócs.

V prvej etape mesto postaví medzi budovou gymnázia a B budovou repliku historickej brány, ktorá pôvodne stála pred gymnáziom. Práce budú zahrňovať aj terénne úpravy, kompletne sa zrekonštruuje i bočný vstup do gymnázia.

V druhej etape samospráva vybuduje oplotenie z plotových dielcov okolo celého parku. Ten sa bude, podobne ako v iných mestách, na noc zatvárať, od čoho si mesto sľubuje zvýšenie bezpečnosti v parku a lepšiu ochranu verejného majetku.

Môžeme sa dostať do paradoxu, že budeme mať skôr hotovú vstupnú bránu ako oplotenie. Plot však môžeme začať stavať až po ukončení rokovaní so železnicami. Verím, že na jar budúceho roka bude celý projekt za takmer 220-tisíc eur dokončený,“ uzavrel primátor.

Zdroj a foto: Klaudia Mikuš Kovácsová, hovorkyňa mesta Fiľakovo

Pridaj komentár