R. SOBOTA: Múzeum usporiada tvorivú dielňu Kto býva v dutine

RIMAVSKÁ SOBOTA – Gemersko-malohontské múzeum R. Sobota pripravilo pre rodiny s deťmi tvorivú dielňu, ktorá je súčasťou výstavy 70. výročie Prírodnej rezervácie Kurinecká dubina. Tvorivá dielňa sa uskutoční 22. septembra 2022 (štvrtok) o 16:00. Určená je rodinám s deťmi od 6 rokov. Vstupné sú dve eurá.

„Cieľom tvorivej dielne je ponúknuť rodinám s deťmi priestor pre trávenie voľného času v historických priestoroch múzea a zároveň hravou formou vzdelávať a prezentovať zbierkové predmety. Témou tvorivej dielne sú obyvatelia dubových lesov,“ priblížila PR referentka múzea Martina Oštrom Mareková.

V úvode sa návštevníci zoznámia s Prírodnou rezerváciou Kurinecká dubina, ktorá je najstaršou chránenou oblasťou v súčasnej pôsobnosti Chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina. Predmetom ochrany je starý dubový porast ako zachovalá ukážka typu nížinných lesov s predpokladmi pre hniezdenie vtáctva a výskyt bezstavovcov.

Kurinecká dubina je domovom najrôznejších živočíchov – motýľa európskeho významu ohniváčika veľkého, nášho najväčšieho chrobáka roháča veľkého, rôznych druhov vtákov, bezstavovcov a tiež netopierov. Práve počas tvorivej dielne si deti spolu s rodičmi vyrobia netopiera. V závere dielne čakajú návštevníkov hravé úlohy.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár