R. SOBOTA: Nekonečný diár pre dušu má pomôcť onkologickým pacientom

nekonečný diár

RIMAVSKÁ SOBOTA – Nekonečný diár pre dušu, taký je názov poznámkového bloku, ktorého kúpou môžete pomôcť ľuďom s ťažkou chorobou. Ide o ďalší z projektov občianskeho združenia Smaragdy z Rimavskej Soboty, ktoré sa zameriava na pomoc onkologickým pacientom.

Diár je rozdelený do 52 týždňov, každý týždeň má voľné riadky od pondelka do nedele s tým, že na každej dvojstrane je výrok, zamyslenie, aby sa čitateľ  zasmial či zamyslel. Po každom týždni je dvojstrana s textom a otázkami ohľadne vzťahov.

Je to diár zameraný na vzťahy medzi partnermi či manželmi. Sú tam rôzne zamyslenia, články, texty či príbehy o vzťahoch, aby si partneri či manželia mohli ešte viac prehĺbiť vzťah. Kto nie je v manželskom či partnerskom vzťahu, diár vie krásne uplatniť vo vzťahu k deťom, priateľom, vnúčatám či súrodencom,“ uviedla spisovateľka Andrea Matúšeková, ktorá je jedna z autoriek diára.

Ako dodala, verí, že Nekonečný diár pre dušu pomôže, ľudí podporí, povzbudí, dodá im odvahu zvládať všetko s ľahkosťou a taktiež ich pozitívne prekvapí dostatočným počtom strán a možnosťou zapisovať si všetko, čo budú mať srdci. 

Zisk z predaja diára bude venovaný na podporu onkologických pacientov, na ich psychoterapie, aj na to, aby sa lepšie vedeli nastaviť na samotnú liečbu. Kúpiť si diár a podporiť tým onkologických pacientov je možné na stránke projektu na portáli hromadného financovania Donio.sk.

Foto: Donio.sk

Pridaj komentár