Hasiči v našich regiónoch mali pre zlé počasie plné ruky práce

BBSK – Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Banskobystrickom kraji (BBSK) a hasiči Dobrovoľných hasičských zborov obcí BBSK zasahovali v priebehu dňa 16. januára 2023 od 6:00 h do 17. januára 2023 do 9:00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 47-krát. Informoval o tom Matúš Kondela z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Banská Bystrica.

Celkovo zasahovalo 79 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených 29 kusov kusov hasičskej techniky. Šlo prevažne o pílenie a odstraňovanie popadaných stromov, sprejazdňovanie ciest,” konkretizoval Kondela.

Najviac zásahov vykonali podľa jeho slov hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom z hasičskej stanice v Banskej Štiavnici, ktorí zasahovali deväťkrát.

“V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali Dobrovoľné hasičské zbory obcí: Podhorie,  Kokava nad Rimavicou, Štiavnicke Bane, Látky, Osrblie, Banská Štiavnica, Banská Štiavnica, Štefultov, Janova Lehota, Hronská Dúbrava a Muráň,“ vymenoval.

Celkom zasahovalo 33 členov dobrovoľných hasičských zborov obcí na 11 kusoch techniky.

Foto: ilustračné

Pridaj komentár