LUČENEC: V Mestskom múzeu budú dve podujatia

LUČENEC – Koncom januára 2023 sa v Mestskom múzeu Lučenec uskutočnia dve podujatia. Prvým je 26. januára prednáška farárky Márie Hroboňovej o prvej slovenskej evanjelickej farárke Darine Bancíkovej, ktorá pôsobila aj v Novohrade. Druhou bude 31. januára úvodná prednáška z cyklu Vivat scientia! 

Mestské múzeum, Centrum histórie ECAV a Evanjelická a. v. cirkev Lučenec pozývajú na prehliadku výstavy o významnej osobnosti Darine Bancíkovej, prvej evanjelickej farárke. Výstavu sprístupňujeme v Mestskom múzeu Lučenec od 17. januára 2023 a výstava je verejnosti sprístupnené do 05. februára 2022,“ uviedli organizátori z lučeneckého múzea.

Múzeum prepája aj históriu a prítomnosť, všetko čo bolo vytvorené ľudskou činnosťou, ale aj prírodou. Veda nám objasňuje prečo, a ako to bolo vytvorené. Našou prirodzenou vlastnosťou je byť zvedavý a túžiť po informáciách o svete, v ktorom žijeme. Popularizácia vedy je určená pre každého, kto prejaví záujem o  nové vedomosti, bez ohľadu na vek, dosiahnuté vzdelanie či pracovné zaradenie. Tak prečo neprepojiť vedu s múzeom?“ pokračovala vedúca Mestského múzea Andrea Moravčíková. Toto prepojenie múzea a vedy budú môcť návštevníci podľa jej slov zažiť v cykle odborných prednášok v Mestskom múzeu.

Prednášky sa budú konať v mesačnom cykle, prevažne v utorky v priestoroch Mestského múzea Lučenec. Verejnosti budú určené o 17,00 hod. Kto sa bude chcieť dozvedieť kedy presne a kto bude hosťom mal by sledovať webovú stránku www.lukus.sk, prípadne facebookovú stránku Radnica-Mestské múzeum Lučenec.

Foto: ilustračné

Pridaj komentár