Prezidentka v príhovore spomenula Tornaľu, Mur. planinu i Gemer

Prezidentka

GEMER – Vo svojom zhruba deväť a pol minútovom novoročnom príhovore spomenula prezidentka SR Zuzana Čaputová medzi pár konkrétnymi regiónmi Slovenska mesto Tornaľa, národný park Muránska planina a celkovo región Gemer.

V Santovke, Trenčíne, Púchove, Skalici či Tornali som stretla ľudí, pracovníkov sociálnych služieb pre seniorov, ktorí so svojimi klientmi pracujú nielen profesionálne, ale aj ľudsky a zanietene. Zamestnanci v sociálnych službách sú pre mňa tichou, ale pevnou silou ktorá sa každý deň snaží našu spoločnosť stmeľovať a posilňovať,“ povedala prezidentka počas príhovoru.

S najväčšou pravdepodobnosťou mala na mysli návštevu Agentúry integrovanej sociálnej starostlivosti, do ktorej zavítala 19. júla 2022. Ide o pilotný projekt Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý seniorom umožňuje zostať čo najdlhšie v ich domácom prostredí, kde sa o nich stará kvalifikovaný personál a nemusia byť umiestnení v domovoch dôchodcov.

Pri návšteve Gemera a Muránskej planiny som videla nádherný kraj a stretla skvelých ľudí, ktorí dokážu posúvať svoj región dopredu. Nepochybne medzi nich patria aj ľudia z projektu Omama, bojujúci proti generačnej chudobe v osadách,“ pokračovala Čaputová.

V tomto prípade šlo zrejme o druhý deň dvojdňovej návštevy 19. a 20. júla, keď bola v Revúcej a Muráni. Tam okrem výrobne buchiet navštívila i Hrdzavú dolinu, ktorá je jednou zo vstupných brán na Muránsku planinu.

O Tornali, Gemeri a Muránskej planine hovorí prezidentka v čase od 6:23 do 7:01:

Pridaj komentár