ROŽŇAVA: V nemocnici sa v roku 2022 narodilo 579 detí

Rožňava

ROŽŇAVA – V Nemocnici Svet zdravia Rožňava sa minulý rok narodilo 579 detí. V pôrodnici vlani prišlo na svet 299 chlapcov a 284 dievčat. Štyri mamičky sa tešili z dvojičiek. Informovala o tom kpomunikačná špecialistka siete Bianka Krejčíová.

Najčastejšími menami, ktoré rodičia vybrali pre svoje novonarodené dievčatká, boli Natália, Nela a Viktória. U chlapcov dominovali mená Oliver, Tobias a Adam,“ uviedla Krejčíová.

Prvé dieťatko, ktoré prišlo v rožňavskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Michal. Narodil sa 1. januára o 15.35 hod. Po narodení malý Michal vážil 3290 gramov a meral 48 centimetrov. Jeho mamičkou je 29-ročná Michaela z Dobšinej.

Nemocnica Svet zdravia Rožňava poskytuje mamičkám možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu, ktorú vlani využilo 95 mamičiek. Jedenásť mamičiek využilo aj možnosť vytvoriť si v spolupráci s personálom individuálny pôrodný plán a naplánovať si tak spoločne všetky detaily pôrodu.

Tento rok pre budúce mamičky v rožňavskej nemocnici chystajú novinku – možnosť používať pri pôrodoch bylinnú náparku. Bylinná náparka je jemná procedúra s veľkou silou. Je to úplne jednoduchý a zároveň veľmi účinný nástroj, ktorý pozostáva z byliniek s teplou vodou a pohodlnej stoličky.

Bylinná náparka je považovaná za veľkú podporu pri pôrodnom procese, pričom nahrievanie pôsobí pozitívne na uvoľnenie, prehriatie a otvorenie pôrodných ciest. Budúce mamičky sa tak môžu tešiť na nový komfort, ktorý spríjemní ich krásny okamih, akým je pôrod.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár