Darcovia krvi v rimavskosobotskej nemocnici zažili netradičný Valentín na transfúzke

pôrodov cisárskym rezom

RIMAVSKÁ SOBOTA – Darcovia krvi v rimavskosobotskej nemocnici zažili netradičný Valentín – na transfúzke. Informovala o tom PR špecialistka siete Svet zdravia Bianka Krejčíová.

„Valentínska výzdoba, tematické darčeky, sladké prekvapenia či certifikáty lásky. To všetko čakalo v dnešný „romantický“ deň na darcov, ktorí prišli darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie v rimavskosobotskej nemocnici,“ uviedla Krejčíová.

Prvodarcovia spoznali aj svoje krvné skupiny a všetci sa spoločne zapojili do zábavného valentínskeho prieskumu, ktorý prezradí, „čo spája ľudí s rovnakými krvnými skupinami.“

 Zdravotníci na hematologicko-transfúziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nevedia, akú majú krvnú skupinu.

„V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu. Rovnako dôležité je poznať aj jej Rh faktor. Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. Práve preto v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín,“ dodala PR špecialistka.

 ento výnimočný odber krvi, pri ktorom darcovia pomôžu pacientom, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia, môžu na rimavskosobotskej transfúzke darcovia zažiť do 24. februára.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár