Mesto Poltár podporí rodiny zo sociálne slabších rodín

POLTÁR – Mesto Poltár požiadalo o grant. Z Nadácie VÚB chce samospráva získať finančné prostriedky na podporu detí zo sociálne slabších rodín. Informovala o tom Jozefína Očenášová z kancelárie primátora.

Získané financie potom mesto plánuje využiť na letný tábor. Je to smutné, ale uvedomujem si, že v dnešnej dobe si nemôže každý rodič dovoliť tábor pre deti. Na Slovensku žije mnoho rodín, ktoré majú problém vyžiť z výplaty,“ ozrejmil primátor mesta Peter Sitor dôvod, pre ktorý sa do projektu na úrade púšťajú.

Ako ďalej uviedol, nechce, aby deti doplácali na finančné problémy rodičov a boli ochudobnené o detstvo a zážitky svojich rovesníkov. „Bez pomoci by sa podobných táborov len ťažko zúčastnili, zároveň takáto pomoc by odbremenila peňaženky ich rodičov,“ dodal primátor.

V prípade schválenia grantu by projekt prebiehal počas leta uprostred prírody v bezprostrednej blízkosti mesta v časti Prievrana. Päť detí zo sociálne slabších rodín by jeden týždeň strávili v prírode, užili si množstvo hier, zábavy a plno dobrodružstiev. Ako tvrdí samospráva, ranč Megi je ideálnym miestom a ponúka mnoho záujmových aktivít, jazdu na koni a športových hier.

Našim cieľom je po skončení projektu pokračovať v činnostiach a pomoci sociálne slabším rodinám. A to nielen jednorazovo, ale dlhodobo. Budeme sa snažiť, aby sa projekt čo najúspešnejšie rozbehol a naplnil očakávania,“ upresnil primátor a dodal, že ide o jednu z možností ako pomáhať občanom.

Výber detí by samospráva uskutočnila za pomoci Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny a terénnych sociálnych pracovníkov mesta. Podľa slov primátora suma 1500 eur nie je veľa, ale na začiatok by pomohla piatim rodinám. „Každé dieťa je jedinečné a zaslúži si, aby zažilo nezabudnuteľné prázdniny,“ dodal na záver.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár