RIMAVSKÁ SOBOTA: Nemocnica má nového riaditeľa. Hrubého strieda Suchý

pôrodov cisárskym rezom

RIMAVSKÁ SOBOTA – Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota má od stredy 1. februára nového riaditeľa, ktorým sa stal Dušan Suchý. Informovala o tom komunikačná špecialistka siete Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Suchý doteraz v sieti Svet zdravia pôsobil najprv ako dlhoročný riaditeľ rožňavskej nemocnice, následne ako manažér medicínskeho úseku siete. Vo funkcii na pozícii riaditeľa nemocnice nahrádza Richarda Hrubého. Ten v nemocnici v Rimavskej Sobote začal pôsobiť v roku 2017 ako námestník pre liečebno-preventívnu starostlivosť. O rok neskôr prevzal vedenie nemocnice.

Richardovi Hrubému patrí za pôsobenie vo vedení rimavskosobotskej nemocnice jedno veľké poďakovanie. Nielen, že nemocnica pod jeho vedením značne napredovala, ale taktiež vytváral pre svojich kolegov príjemné pracovné prostredie. Napriek jeho obrovským odborným skúsenostiam a nezaplatiteľným vedomostiam zostal ľudským a empatickým človekom a aj vďaka tomu bol vysoko rešpektovaný tak svojimi zamestnancami, ako aj širokým okolím. Rovnako ma teší, že jeho pozíciu bude zastávať Dušan Suchý, ktorý má tiež bohaté skúsenosti z vedenia rožňavskej nemocnice, ako aj z našej siete. Som presvedčený, že svojou skúsenosťou a profesionalitou bude pokračovať v úspešnom napredovaní nemocnice,“ uviedol Radoslav Čuha, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

Dušan Suchý, nový riaditeľ nemocnice Rimavská Sobota

Ako povedal doterajší riaditeľ Hrubý, je vďačný, že pred rokmi dostal dôveru viesť túto skvelú nemocnicu. „V danom období sa mám spoločne podarilo zrealizovať mnoho eurofondových projektov, ktorými sme skvalitnili prístrojové vybavenie a poskytovanie zdravotnej starostlivosti v našej nemocnici. Spoločne sme tiež zvládli covidové obdobie. Spoznal som tu veľa úžasných, šikovných, pracovitých  ľudí a vďaka ich  usilovnej práci sa naša nemocnica hýbe míľovými krokmi vpred s cieľom stať sa prvou voľbou pre pacientov a vytvárať zdravotníctvo novej generácie, na ktorej konci by mala stáť NNG Rimavská Sobota. Som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou takého skvelého tímu ľudí,“ uviedol.

Dodal tiež, že v zásade sa nelúči, ostáva stále súčasťou siete s pôsobením v NNG Bory Bratislava. „Želám všetkým svojim kolegom hlavne veľa zdravia, sily a vytrvalosti a držím palce, aby  v nastavenom trende pokračovali ďalej,“ doplnil bývalý riaditeľ, ktorý k 31. januáru skončil pôsobenie vo svojej funkcii riaditeľa nemocnice a prijal novú profesionálnu výzvu, v rámci ktorej posilní tím Nemocnice Bory na pozícii klinického lídra pre onkológiu.

Nový riaditeľ rimavskosobotskej nemocnice Dušan Suchý v nedávnej minulosti dlhoročne viedol Nemocnicu Svet zdravia Rožňava. Posledný rok a pol pracoval v sieti na pozícii manažéra medicínskeho úseku.

Foto: Sobotnik.sk, Svet zdravia

Pridaj komentár