POLTÁR: Na diskusiu príde Igor Matovič, bude mať stretnutie s občanmi

POLTÁR – Ak sa chcete porozprávať s bývalým slovenským premiérom, ministrom financií a súčasným poslancom Národnej rady SR, budete mať príležitosť už o pár dní. V piatok 31. marca 2023 od 17:00 bude mať šéf hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OľaNO) Igor Matovič diskusiu s občanmi v kultúrnom dome v Poltári.

O jeho príchode informoval na sociálnej sieti Facebook primátor Poltára Peter Sitor.

Ako ste si už určite všimli, Igor Matovič, ktorý sa neodmysliteľne svojimi výrokmi a krokmi zapísal do dejín, má po Slovensku ,šnúru’ svojich vystúpení ( diskusia bez ochranky). Najskôr som bol z tejto správy v miernej nerovnováhe. O pár minút som si povedal, veď je to v konečnom dôsledku skvelá správa,“ napísal Sitor.

Ako dodal, má rád odvážnych ľudí, ale ešte stále premýšľa, či je to ukážka odvahy, alebo… (myšlienku nedokončil, v statuse použil iba smajlíka s rozhodenými rukami, pozn. red.).

Každopádne, budem tam s vami drahí občania. Poprosím všetkých ,‘fanúšikov’, šetrite slovami na tejto stránke, mojím účelom je vás informovať, aby ste vedeli. Verím, že je o čom diskutovať a že prídete na diskusiu argumentačne pripravení, veď o tom je diskusia,“ doplnil primátor.

Igor Matovič bol na prvej podobnej akcii v Michalovciach, krátko po tom, ako tam na diskusii došlo k slovným potýčkam medzi ministrom obrany Jaroslavom Naďom, ministrom zahraničných vecí Rastislavom Káčerom a skupinou ich hlučných odporcov. Tvrdil, že obaja predstavitelia vlády komunikáciu s občanmi nezvládli a on im prišiel ukázať, že diskutovať sa dá aj kultivovane.

Za OľaNO kandidovala i bývalá primátorka Poltára Martina Brisudová. V súčasnosti je členkou Občiansko-demokratickej platformy ministra životného prostredia Jána Budaja, ktorá opustila poslanecký klub OľaNO.

Foto: facebookový profil Igora Matoviča

Pridaj komentár