REVÚCA: Divadlo Actores sa predstavilo s rozprávkou Prešibaný kocúr v čižmách

REVÚCA – Toto nedeľné popoludnie (7. 5. 2023) patrilo v Meste kultúry Revúca Divadlu Actores z Rožňavy, ktorého doterajšie predstavenia sa tešili veľkému záujmu revúckeho publika. Tentoraz do mesta zavítali s rozprávkou „Prešibaný kocúr v čižmách“.

„Predstavenie Prešibaný kocúr v čižmách je spojením celosvetovo známej rozprávky Kocúr v čižmách a domáceho slovenského diela Pavla Dobšinského – O kocúrikovi. Ponúka nezvyčajné stretnutia rozprávkových bytostí, ktoré sú nositeľmi ľudských charakterových vlastností a pomáhajú chudobnému Jurkovi, aby sa sami dotkli maličkostí, ktoré v živote človeka spôsobujú radosť. Predstavenie je navyše popretkávané veselými piesňami, ľudovými prísloviami, porekadlami a obyčajmi,“ priblížil tím Mesta kultúry Revúca.

Účinkovali: Róbert Kobezda, Attilla Bocsárszky, Peter Kamenský a Viktória Gáspárová. Výprava a réžia: Tatiana Masníková, Hudba Arpád Farkaš, Texty piesní: Rudolf Pažítka, Zvuk: Martin Mihok, Svetlá: Tatiana Masníková.

Profesionálne Mestské divadlo ACTORES Rožňava je príspevkovou organizáciou Mesta Rožňava. Doposiaľ vytvorilo viac než štyri desiatky inscenácií, ktoré boli prezentované nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Vo svojich inscenáciách prináša aktuálne témy, využíva moderné postupy a formy divadelného jazyka, improvizáciu, scénický pohyb, akrobaciu a tanec.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár