Na Prednej Hore pribudli štyri apartmánové domčeky, slúžia hlavne pre klientov OLÚP

Apartmánové domčeky Predná Hora

PREDNÁ HORA – Štyri nové apartmánové domčeky rozšírili možnosti ubytovania na Prednej Hore, časti obce Muránska Huta na severe Revúckeho okresu. Ich výstavba sa začala pred zhruba dvoma rokmi a dnes už slúžia svojmu účelu.

Sú to štyri apartmánové domčeky, v ktorých vznikli nové ubytovacie kapacity. Stoja na mieste, kde bola predtým situovaná turistická ubytovňa. Tá slúžila pacientom, ktorí k nám každý mesiac chodievali na doliečovanie,“ vysvetlila Rozália Hubeňáková, referentka marketingu a vzdelávania Odborného liečebného ústavu psychiatrického (OLÚP) Predná Hora, ktorý ich vlastní a prevádzkuje.

Apartmány budú podľa nej slúžiť i na primárnu a terciárnu prevenciu. „V prvom rade tam totiž budú stále ubytovaní pacienti, dochádzajúci na doliečovanie. Ubytovať sa v nich však budú môcť aj školské výpravy či rodiny s deťmi, ktoré budú môcť využiť všetko, čo ponúka Predná Hora a okolie,“ uviedla ďalej Hubeňáková.

Predná Hora je postupne stále zaujímavejšou destináciou pre turistov. Lákadlom je blízkosť Národného parku Muránska planina, Muránsky hrad, či sysľovisko Biele vody. Priamo na Prednej Hore je možné navštíviť lovecký zámoček Ferdinanda Coburga s historickou expozíciou či rekreačný areál s wellness.

Čo sa týka ubytovania na Prednej Hore, okrem penziónu s wellnes sa dá ubytovať aj v chalúpkach v ľudovom štýle, prípadne v novej chate Planina a apartmánových domčekoch. Ďalšie ubytovanie má vzniknúť v Muránskej Hute, v budove historickej klinciarne, ktorú chce samospráva zrekonštruovať.

Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár