PREDNÁ HORA: Zaujímavosti regiónu doplnil náučný chodník Sviniarky

náučný chodník Sviniarky, Predná Hora

PREDNÁ HORA – V krásnej prírode turisticky obľúbenej lokality Predná Hora, na rozmedzí katastrov obcí Muráň a Muránska Huta bol v piatok (28. 7.) slávnostne otvorený nový interaktívny náučný chodník Sviniarky. Táto oblasť je bohatá na prírodné krásy, čo viedlo aj k myšlienke vytvorenia takejto atrakcie, ktorá zážitkovou a hravou formou umožní návštevníkom bližšie spoznať miestnu flóru a faunu.

Projekt zážitkového chodníka Sviniarky vznikol v spolupráci Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) GEMER a bol spolufinancovaný Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) vo výške takmer 9000 eur.

Zážitkový chodník návštevníkov zavedie lesnou cestou z Prednej Hory do dediny Muránska Huta cez lúky Sviniarky. Na nej sa naskytnú nádherné výhľady na Stolické vrchy, ktoré očaria v každom ročnom období.

náučný chodník Sviniarky, Predná Hora

Na trase náučného chodníka sú osadené rôzne tematicky zamerané infopanely, ktoré priblížia čaro prírody a života v nej. Návštevníci si môžu pozrieť neobsadené včelie rámiky, “megahmyzí” domček, či objaviť stopy zvierat Muránskej planiny. Spomienku na prechádzku chodníkom si môžu zvečniť na panoramatickom fotopointe s výhľadom na Zdychavské lazy alebo pri príjemnom piknikovom mieste – polkruhovom sedení s výhľadom na lúky Osiská a Košariská.

S otvorením edukatívneho chodníka Sviniarky spúšťa Región Gemer na svojom Instagrame aj letnú súťaž o wellness pobyty v Apartmánoch Planina a rekreačnom zariadení Predná Hora. Podmienky súťaže sú veľmi jednoduché, stačí sa prejsť chodníkom a urobiť si fotku. Záujemcovia nájdu všetky informácie na webovej stránke a sociálnych sieťach Región Gemer” dodal Jaroslav Hric, výkonný riaditeľ OOCR GEMER.

Prechádzka edukatívnym chodníkom je nenáročná. Vedie lesnou cestičkou, ktorá je vhodná pre rodiny s deťmi aj starších ľudí.

Náučný chodník Sviniarky dopĺňa ponuku turisticky zaujímavých miest, ktoré sa v prostredí Národného parku Muránska planina a jeho blízkeho okolia nachádzajú. Návštevníci si tak môžu výlet na obľúbené sysľovisko, Muránsky hrad, či inú zaujímavú lokalitu Muránskej planiny doplniť aj o prechádzku týmto zážitkovým chodníkom“ uviedol podpredseda Banskobystrického samosprávneho kraja Mikuláš Pál.

Ako doplnil, od vzniku Rozvojovej agentúry BBSK bolo v regióne Gemer a Malohont podporených viac ako 30 projektov, ktorých cieľom je rozvoj cestovného ruchu v regiónoch Banskobystrického kraja.

Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár