V R. Sobote pribudlo nové obchodné centrum Spektrum

Obchodné centrum Spektrum
Obchodné centrum Spektrum

RIMAVSKÁ SOBOTA – Desiatky nových pracovných miest, rozšírenie služieb či investície do ekologických riešení. To všetko do Rimavskej Soboty prináša vynovené obchodné centrum Spektrum, ktorý v priestoroch centra pri bývalej Hypernove vybudovala developerská spoločnosť Mayflower Group.

Svoje brány otvorilo vo štvrtok 24. augusta a ponúka mix predajní a služieb s celkovou prenajímateľnou plochu 6.100 m². Priestory sa po niekoľkomesačnej prerábke dočkajú svojho otvorenia. Nové ochchodné centrum Spektrum s celkovou investičnou hodnotou zhruba 10,5 milióna eur, poskytne regiónu nové miesto pre nákupy.

Zákazníkom je k dispozícii viac ako 240 parkovacích miest vrátane nabíjačiek pre elektromobily, ktoré sú súčasťou kontribúcie developera k podpore ekologickej dopravy.

Nákupné aj pracovné príležitosti Rimavskosoboťanov sa rozšíria vďaka novým, ale aj pôvodným predajniam. Vo vynovenom objekte obyvatelia nájdu obchodnú sieť Tesco, JYSK a Kik, predajňu s potrebami pre zvieratá SuperZOO, lekáreň Dr. Max či pobočku siete 101 drogerie. Svoju prvú prevádzku v Rimavskej Sobote otvoria aj značky Sinsay či holandský reťazec Action, v ktorého sortimente nechýbajú domáce potreby, oblečenie, hračky či dekorácie.

„Táto diverzifikovaná nájomná skladba zodpovedá aktuálnym trendom, kedy sa diskontné reťazce snažia rozširovať svoj sortiment, aby uspokojili potreby zákazníkov nielen v regiónoch, ale aj vo väčších mestách. Prioritou pre moderného zákazníka sú okrem pohodlného nakupovania s pestrou ponukou tovarov a služieb aj prístup verejnou dopravou a dostatok parkovacích miest, na čo retail park Spektrum dokonale reflektuje,“ uvádza Lukáš Šarközi, partner v spoločnosti Mayflower Group.

Udržateľné riešenia a moderný dizajn Rekonštrukcia, ktorej cieľom bolo oživiť a vizuálne zatraktívniť priestory na Hostinského ulici v okolí starej Hypernovy, trvala celkovo 12 mesiacov. Developerská spoločnosť Mayflower Group sa sústredila na využitie moderných ekologických riešení, ktoré prispejú k energeticky úspornému prevádzkovaniu retail parku.

„Pri rekonštrukcii retail parku sme sa snažili nielen zveľadiť tento priestor s nevyužitým potenciálom a premeniť ho na atraktívne miesto pre nákupy a relax, ale aj prispieť k tomu, aby bol projekt dlhodobo udržateľný. Moderné technológie, ktoré sme implementovali, nám umožňujú efektívne využívať energiu a minimalizovať našu uhlíkovú stopu,“ vysvetľuje Lukáš Šarközi.

Súčasťou riešení sú tepelné čerpadlá, ktoré nahradili pôvodné plynové kotle, či inovatívne a šetrnejšie LED svietidlá s časovačmi. V ďalšej fáze developer plánuje inštalovať fotovoltické panely. Zákazníkov poteší aj revitalizácia okolia, rozšírenie zelene a moderný dizajn budovy, o ktorý sa postaralo oceňované štúdio MV ARCHITECTURE.

Pridaj komentár