Jožo Pročko sa v Lučenci dostal do konfliktu. Hádzali po ňom vajcia a údajne dostal päsťou

Jožo Pročko

LUČENEC – Séria predvolebných potýčok pokračovala dnes (18. 9.) v Lučenci. Vznikla medzi poslancom hnutia OľaNO Jozefom Pročkom a dvoma mužmi. Jožo Pročko celý incident nahrával na mobilný telefón.

Pročko bol v Lučenci s ďalším poslancom za OľaNO Petrom Pollákom mladším. V meste chceli zorganizovať jednu z predvolebných akcií a na videu hovoria, že boli aj vo Fiľakove a mali ísť do Rimavskej Sobote, kam však nestihli prísť. Ani v Lučenci sa však ich podujatie nevyvíjalo dobre.

Zo začiatku to bolo fajn, ľudia tu chodili. Následne sem prišli títo ľudia, ani ich neviem identifikovať, na tričku majú Brat za brata. Radšej sme zbalili stan, nerozdávame kávu a ideme preč, aby sme zbytočne neprišli do nejakej potýčky,“ zhodnotil Pollák mladší. Dodal, že počas kampane už mali asi 80 akcií, ale niečo také sa im nikde nestalo.

Pročko jedného z mužov nazýva Pavlom Garajom z Vidinej, na ktorého vraj v minulosti už podal trestné oznámenie. Na začiatku videa sa už Pročko aj Pollák mladší z námestia zberajú preč. „Odchádzame radšej preč, lebo naozaj boli agresívni, veľmi zlí. Naozaj to bolo nepríjemné,“ hovorí Pollák. Situácia sa však ďalej vyvíjala.

Pročko na začiatku videa hovorí, že sa mu dvaja muži vyhrážali, ale keď zapol telefón, tak „vymäkli“ a nahrávanie preto v takýchto prípadoch odporúča. Napriek tomu však situácia v nasledujúcich chvíľach veľmi eskaluje. K poslancom prichádza asi v siedmej minúte videa muž v ružovom tričku, ktorého Pročko nazýva Garajom a vznikne hádka.

Muž Pročka okrem iného obviňuje, že rozkradol štát a hneď, ako prišiel do parlamentu, si kúpil nové auto. Pročko oponuje a tvrdí, že nové auto si kúpil už v roku 2016. Rôzne obvinenia však pokračovali a Pročko reagoval, že podá trestné oznámenie.

Okolo 11:45 prichádza druhý muž v tričku s nápisom Brat za brata a Pročkovi do tváre hádže vajcia. Ten sa drží za hlavu a o chvíľu vykročí za ďalším mužom, o ktorom tvrdí, že ho udrel po hlave (vo videu to nie je dobre vidieť).

Poslanci následne zavolajú policajtov a po niekoľkých minútach Pročko nasleduje dvoch odchádzajúcich mužov. Zhodou okolností prídu k mestským policajtom, ktorých Pročko žiada, aby muža stotožnili a zabránili mu v odchode, čo však neurobia.

„Prečo ste ho nezastavili?“ pýta sa Pročko a mestský policajt mu odpovedá: „Pre stret záujmov.“ Video sa napokon končí po príchode štátnych policajtov:

Foto: reprofoto video Facebook.com/Jožo Pročko – stránka

One Reply to “Jožo Pročko sa v Lučenci dostal do konfliktu. Hádzali po ňom vajcia a údajne dostal päsťou”

  1. Pingback: Jozef Pročko má po incidente údajne podvrtnutú chrbticu, na tlačovke mal fixačný golier

Pridaj komentár