Turisti z celého Slovenska sa stretnú v Revúckom okrese

JELŠAVA/REVÚCA – Okres Revúca sa na tri dni stane pomyselnou mekkou turizmu v rámci celého Slovenska. Od piatka 15. septembra do nedele 17. septembra 2023 sa tu totiž koná 14. stretnutie priaznivcov Klubu slovenských turistov (KST).

Toto stretnutie sa každý rok koná niekde inde na Slovensku. Hlavná trasa tohtoročného podujatia povedie z Rákošskej Bane na vrch Železník a odtiaľ sa zíde do Železníka ku kinu Stachanov. Pre túto trasu sme sa rozhodli, lebo je to málo známa oblasť, ktorú chceme priblížiť ľuďom z celého Slovenska,“ vysvetlila hospodárka KST TO Dúbrava Jelšava Magdaléna Gombaská.

Presný počet účastníkov je podľa nej ťažké predpovedať, ale boli by radi, keby prišlo aspoň tristo turistov.

Samotný klub KST TO Dúbrava Jelšava má 214 členov a funguje od 30. apríla 1998, keď nadviazal na tradíciu TJ Magnezit Jelšava. Hoci má klub v názve mesto Jelšava, v súčasnosti je väčšina členov už z Revúcej. „Okolo 80 percent členov máme z Revúcej, z Jelšavy sú možno už len dvaja členovia,“ spresnila hospodárka klubu. Ako dodala, turistické akcie organizujú každé dva týždne na rôznych miestach po celom Slovensku, niekedy aj v zahraničí.

Otvorenie a prezentácia účastníkov zrazu je v MsKS v Revúcej 15. septembra 2023 od 15:00. V sobotu 16. septembra bude prezentácia účastníkov v Rákošskej Bani pred budovou kultúrneho domu od 7:30 do 9:00. Štartovné je päť eur za dospelú osobu a tri eurá za dieťa. Doprava je v sobotu zabezpečená z Revúcej do Rákošskej Bane o 7:00 z parkoviska pri Bille, poplatok sú dve eurá.

Foto: ilustračné

Pridaj komentár