RIMAVSKÁ SOBOTA: Nová fotokniha predstaví mesto objektívom miestnych fotografov

RIMAVSKÁ SOBOTA – Metropolu Gemera predstavuje nová fotokniha, ktorú pripravilo vydavateľstvo CBS z Kynceľovej pri Banskej Bystrici. Informovala o tom jeho mediálna manažérka Kristína Krupová.

„Vydavatelia z Kynceľovej pri Banskej Bystrici sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa mohli zapojiť aj miestni fotografi z Rimavskej Soboty a jej okolia. Ich čarovné fotografie majú možnosť zviditeľniť v pripravovanej publikácii Čarovná Rimavská Sobota a okolie. Fotografická publikácia má za úlohu pomôcť nielen v rozvoji cestovnému ruchu, ale aj ponúknuť domácim nový pohľad na vlastný región,“ povedala Krupová.

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľstvo podporiť rozvoj mesta Rimavská Sobota a jeho okolia. Umelecké fotografie miestnych nadšencov fotografovania sa stanú súčasťou knihy o gemerskom regióne. Tým, že v tomto regióne žijú, poznajú ho do takej miery, že dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Preto v správnom čase a na správnom mieste zvečnili neopakovateľné fotografické zábery.

Táto fotokniha je súčasťou ucelenej celoslovenskej edície, ktorá má poslanie prinášať ľuďom jedinečný pohľad na krajinu. Základnou myšlienkou je, že najúžasnejšie fotografie každého regiónu spravia miestni fotografi. A práve s nimi spolupracujeme. Voláme ich čarovní fotografi a dávame im príležitosť vydať svoje skvostné fotografie aj knižne. A presne takouto čarovnou bude aj kniha o Rimavskej Sobote a okolí,“ približuje Milan Paprčka, fotografa riaditeľ vydavateľstva.

Rimavskú Sobotu bude mať možnosť spoznať aj zahraniční návštevníci

Obrazová časť knihy bude obohatená epickými popismi a tiež informáciami o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či regionálnych podnikoch, ktoré pôsobia v Rimavskom okrese. Podľa slov Miroslavy Osvaldovej, ako projektovej manažérky, sa súčasťou knihy môže stať aj široká verejnosť.

Kniha Čarovná Rimavská Sobota a okolie bude plná tých najkrajších umeleckých fotografií od regionálnych fotografov na mesto Rimavská Sobota, mestá Hnúšťa a Tisovec, uchvacujúcich záberov prírody, dominánt a zaujímavostí Rimavskej Soboty a jej okolia. Okrem jedinečných fotografií sa v knihe dočítate o zaujímavostiach v mestách a v obciach, tiež o vzdelávacích zariadeniach a spoločnostiach, ktoré dominujú regiónu. Kniha je hodnotným prezentom s prekladom do anglického jazyka pre rôzne príležitosti, keď chcete niekoho obdarovať. Poďte s nami listovať nádherným regiónom Rimavskej Soboty a jej okolia,” dodáva Osvaldová.

Pridaj komentár