ROŽŇAVA: Študenti darovali krv cez stužkovú

ROŽŇAVA – Študenti v rožňavskej nemocnici tento rok opäť zažili už tradično-netradičnú stužkovú – na transfúzke. Nemocnica Penta Hospitals Rožňava pripravila pre maturantov ďalší špeciálny deň. Informovala o ňom PR špecialistka siete Bianka Krejčíová.

„Keďže november je obdobie stužkových slávností a osláv Dňa študentstva, v nemocnici sa rozhodli, že chcú pre maturantov pripraviť niečo špeciálne a ich symbolickú stužkovú chcú zachovať aj v krvi a aspoň takto im poďakovať za to, že myslia na ostatných,“ povedala.

Tento nápad vznikol podľa nej v sieti nemocníc Penta Hospitals SK ešte pred tromi rokmi v čase pandémie, keď maturanti nemohli zažiť skutočnú stužkovú. A pre veľký úspech u študentov sa z toho stala každoročná tradícia.

„Slávnostne vyzdobené priestory, drobné darčeky, občerstvenie či deň voľna. To všetko čakalo na maturantov – prvodarcov, v rožňavskej nemocnici,“ dodala Krejčíová.

Počas dňa na transfúzke privítali 10 maturantov z Obchodnej akadémie, ktorí svojím hrdinským činom ukázali, že majú odvahu a chuť pomáhať. „Počas kampane V krvi sa zachová tá naša stužková na hematologicko-transfúziologickom oddelení privítali aj maturantov z SOŠ technickej, kde krv darovalo 26 študentov, a taktiež aj 16 maturantov, zároveň darcov krvi, z Gymnázia P. J. Šafárika,“ uviedla PR špecialistka.

Záujemcovia môžu krv darovať i teraz. Všetky potrebné informácie nájdu darcovia krvi na stránke https://www.procare.sk/darujemkrv/.

Pridaj komentár