ROŽŇAVA: Vodič vrazil autom do ľudí, jedna žena utrpela ťažké zranenia

ROŽŇAVA – Ťažké zranenia utrpela 41-ročná žena v Rožňave počas incidentu, pri ktorom vodič osobného vozidla narazil do ľudí na chodníku. Informovala o tom na Facebooku Martina Rožaiová z televízie JOJ.

V centre Rožňavy dnes (4. 12.) vodič zatiaľ z neznámych príčin zišiel z cesty na chodník, kde v tom čase stáli ľudia a vpálil priamo do nich. Ľudia od auta odskakovali, 41-ročná žena tak žiaľ urobiť nestihla. Vodič narazil priamo do nej,“ uviedla Rožaiová.

K nehode došlo na Šafárikovej ulici pred predajňou LIDL. Podľa informácií z rožňavských skupín na Facebooku šlo údajne o staršieho vodiča vo veku okolo 80 rokov. Zatiaľ však nie je jasné, či za nehodu môže nejaká náhla zdravotná indispozícia, nepozornosť, alebo iná príčina.

Podľa svedkov sa vodič po nehode snažil z miesta ujsť. Alkohol v krvi mu policajti nezistili, ale previezli ho do nemocnice na zistenie prípadných iných omamných látok.

Zranená žena je údajne zamestnaná v rožňavskej pobočke Sociálnej poisťovne. Pri nehode údajne utrpenia poranenia chrbtice.

DOPLNENÉ 5. 12. 2023: Podľa vyjadrenia krajskej policajnej hovorkyne Lenky Ivanovej bol vodičom 72-ročný muž, ktorý zo zatiaľ nezistených príčin vyšiel s autom z cesty na zasnežený chodník, kde prednou ľavou časťou svojho vozidla zozadu narazil do prechádzajúcej chodkyne. Tú po náraze odhodilo.

Vodič mal v čase nehody i spolujazdkyňu, ani jeden z nich neutrpel žiadne zranienia. Poranenia chodkyne si však vyžiadajú minimálne 28-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti. Polícia v Rožňave v súvislosti s nehodou začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. „Nehoda je ďalej v štádiu vyšetrovania,“ zakončila Ivanová.

Pridaj komentár