Darcovia krvi v rožňavskej nemocnici zažili netradičný valentínsky odber

ROŽŇAVA – Valentínske občerstvenie a tematická výzdoba, drobné darčeky, certifikáty a zámky lásky či sladké prekvapenia. To všetko čakalo a čaká v tomto valentínskom období na darcov, ktorí prídu na darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie v rožňavskej nemocnici. Informovala o tom PR špecialistka siete Penta Hospitals Bianka Krejčíová.

Prvodarcovia majú možnosť spoznať aj svoje krvné skupiny. „Zdravotníci na hematologicko-transfúziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nevedia, akú majú krvnú skupinu. V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu,“ uviedla Krejčíová.

Rovnako dôležité je poznať aj jej Rh faktor. Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. „Práve preto v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín,“ doplnila PR špecialistka.

 Tento výnimočný odber krvi, pri ktorom darcovia pomôžu pacientom, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia, môžu na rožňavskej transfúzke darcovia zažiť do 23. februára.

Odberové dni sú:

  • 16. február od 7.00 do 09.00 hod.
  • 20. február od 7.00 do 09.00 hod.
  • 23. február od 7.00 do 09.00 hod.

Pridaj komentár