JELŠAVA: Hotel Hrádok má novú graffiti stenu

Martin Kremeň pri tvorbe graffiti steny

JELŠAVA – Novou zaujímavosťou hotela Hrádok pri Jelšave sa stala graffiti stena, ktorú vytvoril umelec Martin Kremeň. Sobotnik.sk o tom informovala prevádzková manažérka Lucia Vargová.

Hotel Hrádok je aktuálne domovom nielen návštevníkov Gemera, ale aj novej umeleckej atrakcie, ktorá láka milovníkov street artu z celého regiónu. Vedenie hotela sa rozhodlo vytvoriť novú, pútavú a inšpiratívnu graffiti stenu priamo v areáli, čím vytvorilo jedinečnú zaujímavosť pre hotelových hostí ako aj pre okoloidúcich smerujúcich do Ochtinskej aragonitovej jaskyne,“ uviedla Vargová.

Ako povedal Roman Gažúr, generálny riaditeľ Slovenských magnezitových závodov (SMZ) a. s., Jelšava, vždy ho fascinovala táto moderná forma umenia, ktorá napomáha vdýchnuť život do jednotvárnych plôch, starých budov a priemyselných objektov.

Graffiti stena hotel Hrádok
Graffiti stena hotel Hrádok

Keď som videl tvorbu pána Kremeňa v televízii, okamžite ma zaujala. Som rád, že naše predstavy prenesené Martinom na plochu steny predčili naše očakávania. Pevne verím, že toto je len začiatok našej spolupráce a spoločne vytvoríme ďalšie diela street artu skrášľujúce nielen hotel Hrádok, ale aj areál našej firmy,“ avizoval.

Ako nadviazal samotný umelec, maľba prebehla v príjemnom horskom prostredí a trvala päť dní. „Bola to skvelá skúsenosť a personál hotela sa o mňa vynikajúco postaral. Chcem sa aj touto cestou poďakovať za možnosť vytvoriť maľbu vo verejnom priestore a teším sa na budúcu spoluprácu,“ komentoval Kremeň, alias Šuter.

Spomenul tiež, že na vytvorenie tohto diela bol oslovený riaditeľom SMZ na základe odvysielania reportáže v televízii o trafostaniciach a streetarte v jeho rodnom meste Púchov.

Primárna bola konzultácia o predstavách motívu, tak, aby zapadol do prostredia. Následne moja priateľka Kristína Novosadová, umeleckým menom BylinKE, pripravila grafický návrh a po drobných úpravách sme sa dohodli na termíne a realizácii maľby,“ doplnil umelec.

Graffiti stena pri hoteli Hrádok má pekný prírodný motív s lesom. Nechýba na nej jeleň, srnka či dokonca tenista šplhajúci sa na strom pred medveďom.

Foto: SMZ

Pridaj komentár