Vodičov na Sobôtke opäť čakajú dopravné obmedzenia, do mesta sa cez križovatku nedostanú

Križovatka na Sobôtke

RIMAVSKÁ SOBOTA – Podobne ako koncom roka 2023, aj v najbližšej dobe budú musieť vodiči na stavenisku turbookružnej križovatky na Sobôtke pri R. Sobote rátať s výraznejšími dopravnými obmedzeniami. Potvrdila ich hovorkyňa Slovenskej správy ciest (SSC) Jana Lukáčová.

Pripomenula, že v lokalite výstavby sú stále zúžené jazdné pruhy a znížená povolená rýchlosť. Vjazd a výjazd do mesta však bol od konca vlaňajšieho roka možný. Teraz sa to ale zmení.

Konkrétne od 8. do 12. apríla 2024 bude zamedzený vjazd a výjazd na cestu II/531, čo je vlastne komunikácia vedúca od križovatky do Rimavskej Soboty. Presne sa tak zopakuje situácia z vlaňajška, keď vodiči museli používať obchádzky cez Čerenčiansku a Jesenského ulicu.

Následne od 22. apríla až do konca mája bude umožnený iba vjazd do Rimavskej Soboty z hlavnej cesty I/16 na už spomínanú II/531, teda cestu vedúcu do mesta. Znova ide o situáciu, ktorú už vodiči vlani zažili.

Dobrou správou je však rýchlejší postup prác. Hoci doteraz posledný spomínaný termín dokončenia križovatky na Sobôtke bol september 2024, podľa Lukáčovej k tomu možno dôjde o čosi skôr.

Ukončenie výstavby je plánované na september tohto roku, avšak na základe aktuálneho stavu prác a harmonogramu je možný posun na koniec augusta,“ uviedla hovorkyňa.

Foto: Sobotnik.sk

Pridaj komentár