RIMAVSKÁ SOBOTA: Na Sabovej sa stala dopravná nehoda, cesta bola neprejazdná

RIMAVSKÁ SOBOTA – Nehoda dvoch vozidiel zablokovala v utorok (9. 4.) popoludní cestu II/531 v rimavskosobotskej mestskej časti Sabová. Ide o výjazd z mesta smerom na Rimavské Janovce.

Podľa tvrdení vodičov vo facebookovej skupine Dopravný servis RS a okolie (SR) bola komunikácia v tomto úseku úplne neprejazdná. Potvrdzovali to aj dopravné informácie z platformy Google Mapy.

K nehode podľa vodičov došlo zrejme z nepozornosti, keď si šofér jedného z vozidiel nevšimol, že auto pred ním brzdí pred železničným priecestím a narazil doň.

DOPLNENÉ 16:35: Cesta je bola istý čas prejazdná striedavo v jednom jazdnom pruhu, premávku usmerňujú policajti. Pre havarované vozidlá prišla odťahovka a aktuálne je premávka opäť zastavená. Na mieste sa tvoria kolóny, ak môžete, tomuto úseku sa vyhnite.

DOPLNENÉ 16:49: Po odtiahnutí jedného z vozidiel policajti opäť púšťajú autá striedavo v jednom pruhu.

DOPLNENÉ 16:56: Cesta je aktuálne prejazdná v oboch pruhoch, druhé havarované vozidlo zostalo na kraji vozovky. Pri nehode sa zranila jedna osoba, zdravotní záchranári ju transportovali do rimavskosobotskej nemocnice.

DOPLNENÉ 19:04: Ako informovalo Operačné stredisko Hasičského a záchranného zboru Banská Bystrica, na mieste nehody zasahovali piati hasiči na dvoch služobných vozidlách.

„Šlo o uvoľnenie vozidiel zo železničného priecestia. Zranenej osobe poskytnutá predlekárska pomoc a odovzdaná posádke Záchrannej zdravotnej služby. Havarované vozidlá boli zabezpečené proti náhodnému pohybu a vzniku požiaru. Vytečené prevádzkové kvapaliny zachytené a únik zlikvidovaný,“ konkretizoval Matej Peniak z OS HaZZ. 

Foto: Dopravný servis RS a okolie (SR)/Tóth Gergö; Sobotnik.sk

Pridaj komentár