FIĽAKOVO: Do priemyselného parku príde výrobca áut Patak Motors

FIĽAKOVO – Minimálne 36 nových pracovných miest vytvorí vo Fiľakove výrobca áut Patak Motors, ktorý sa chce etablovať v novej priemyselnej hale. Na dnešnom (16. 5.) brífingu o tom informoval primátor Fiľakova Attila Agócs a predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter.

Po obchodnej verejnej súťaži, ktorá dopadla úspešne, mieri do tejto novej haly spoločnosť Patak Motors, ktorá bude sériovo vyrábať štýlový mestský automobil v dizajne 30 rokov. Je to úspešný start-up, ktorý sa rozrastá a práve vo Fiľakove bude vytvárať pracovné príležitosti,“ uviedol Lunter.

Nový investor by sa mal podľa neho do haly nasťahovať v priebehu nasledujúcich niekoľkých týždňov. Investíciu potom BBSK a samospráva oficiálne ohlási na samostatnom podujatí.

Ako pokračoval primátor Fiľakova, nový investor podpisuje s mestom nájomnú zmluvu na päť rokov s možnosťou predĺženia o ďalších päť rokov. „Je to výborná správa a celý boj stál za to. Bojujeme viac ako šesť rokov za to, aby sme na jednej strane odstránili urbanistickú jazvu vo forme zbúranej časti Kovosmaltu a na druhej strane vytvorili pracovné miesta,“ povedal Agócs.

Patak Motors je slovenská automobilová spoločnosť, ktorá sa zameriava na vývoj, výrobu a predaj elektrických a benzínových vozidiel Rodster, ktoré bude vyrábať práve vo Fiľakove. Mestské mikroauto v štýle 30. rokov 20. storočia podľa nej kombinuje štandardy modernej éry s praktickosťou a retro eleganciou. Vyvíja ho posledné štyri roky.

One Reply to “FIĽAKOVO: Do priemyselného parku príde výrobca áut Patak Motors”

  1. Pingback: Vo Fiľakove pribudnú nové pracovné miesta. Firma bude vyrábať štýlový mestský automobil v dizajne 30. rokov | iStream.sk

Pridaj komentár