HNÚŠŤA: Hnúšťankovo otvorí svoje brány už po piatykrát

Hnúšťankovo 2023. Foto: Peter Vranský
Hnúšťankovo 2023. Foto: Peter Vranský

HNÚŠŤA – Aj tohtoročné Dni mesta Hnúšťa spestrí mestečko plné zábavy a smiechu pod názvom Hnúšťankovo. Svoje brány otvorí v sobotu 1. júna o 10:00 hodine v záhrade Máriássyovcov, kde budú pre deti pripravené stanovištia so zaujímavými pohybovými aj tvorivými aktivitami.

Nebudú chýbať ani rôzne atrakcie a novinky. Za organizačný tím o tom informovala dobrovoľníčka a poslankyňa hnúšťanského mestského zastupiteľstva Miroslava Vargová.

Podujatie pre deti z mesta Hnúšťa a jeho okolia sa koná vďaka viac ako stovke dobrovoľníkov z miestnych škôl, školských zariadení, športových klubov a aktívnych jednotlivcov, ktorých spojila snaha urobiť zaujímavý program pre našich najmenších.

Aj tento rok bude návštevníkov sprevádzať Pipi Dlhá Pančucha s novou pomocníčkou. Za splnenie úloh získajú deti pečiatky, ktoré si vymenia za malú odmenu,“ povedala Vargová.

Okrem toho sa môžu zabaviť na nafukovacích atrakciách či kolotočoch, povoziť na koníkoch, tvoriť megabubliny alebo dozvedieť sa viac o zvieratách, ktoré žijú v lese. Vstup na podujatie pre deti v sprievode rodičov je bezplatný.

Hnúšťankovo získalo v minulom roku ocenenie Srdce na dlani 2023 v kategórii Dobrovoľnícky projekt roka Banskobystrického kraja a dobrovoľníci, ktorí sa na jeho realizácii rok čo rok podieľajú si tento rok prevezmú aj ocenenie Čestné uznanie od mesta Hnúšťa.

Stane sa tak 31. mája, deň pred podujatím na slávnostnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Hnúšti. Kompletný program Dní mesta Hnúšťa 2024 nájdete na webovej stránke mesta www.hnusta.sk.

Podujatie sa koná s finančnou podporou mesta Hnúšťa, primátora, poslancov a sponzorov.

Ako to vyzeralo na Hnúšťankove pred dvomi rokmi si môžete pozrieť v našej fotogalérii:

Pridaj komentár