HNÚŠŤA: Výstavba Lidl je už definitívne potvrdená, má územné rozhodnutie

Lidl

HNÚŠŤA – Výstavba predajne Lidl v Hnúšti sa už zdá byť definitívne potvrdená, hoci presné dátumy ešte chýbajú. Nový supermarket však má od 15. mája 2024 platné územné rozhodnutie, čo je dôležitý míľnik v príprave celého projektu. Odznelo to na poslednom, mimoriadnom zasadnutí hnúšťanského mestského zastupiteľstva, ktoré sa konalo 16. mája.

Lidl už môže pracovať. Môžu pracovať s navážaním zeminy, alebo kameniny. Nesmú sa zatiaľ dotknúť cestného telesa, ale robiť už môžu,“ podotkol primátor Martin Pliešovský.

Práve problém s pripojením na hlavnú cestu bol dôvod, pre ktorý sa výstavba pozdržala približne o rok a pol a ozývali sa aj hlasy, že z Lidlu v Hnúšti už nič nebude. Ako sme písali v článku pred zhruba rokom, prekážkou bol ľavý odbočovací pruh k umyvárke áut, pre ktorý bol problém vytvoriť nový pravý odbočovací pruh smerom k budúcemu Lidlu tak, aby boli dodržané všetky normy.

Podľa viceprimátora Michala Bagačku je ešte v súvislosti s prípravou Lidlu veľa roboty, ale povedal, že aj on už začína veriť, že LIDL aj OP Centrum v Hnúšti budú. Pri novom supermarkete má totiž, podobne ako v Tornali, vzniknúť aj ďalšie obchodné centrum s viacerými obchodnými prevádzkami.

Na otázku, kedy by sa mohla začať výstavba Lidlu v Hnúšti a kedy by mohol byť dokončený, tlačové oddelenie reťazca neodpovedalo. Potvrdilo však, že novú predajňu skutočne postavia. „V súvislosti s plánom vybudovať predajňu Lidl v meste Hnúšťa pracujeme na zabezpečení potrebných povolení a následne začneme výstavbu. Ďalšie termíny budeme vedieť špecifikovať až po ich získaní,“ odpísala Adriana Maštalircová z úseku komunikácie Lidl.

Ako však na jednom z nedávnych zasadnutí MsZ uviedol poslanec Viktor Brádňanský, podľa jeho informácií by Lidl v Hnúšti bol byť zhruba v novembri 2024. Podobne sa začiatkom roka pre portál Vobraze.sk vyjadril Pliešovský, podľa ktorému mu zástupcovia Lidl údajne potvrdili, že ak zaberú, tak pred Vianocami by už obyvatelia mesta a regiónu mohli v novej predajni nakupovať.

Samozrejme, je možné, že to potrvá o niekoľko týždňov či mesiacov dlhšie, ale v prvej polovici roka 2025 by už mal byť Lidl v Hnúšti definitívne realitou. Keďže príslušný projekt sa začal ešte v minulom volebnom období počas predchádzajúceho primátora Romana Lebedu, zhruba štvorročný proces sa konečne zavŕši.

Pridaj komentár