Okresy Gemera majú stále najvyššiu nezamestnanosť v krajine

Nezamestnanosť, hľadanie práce

BRATISLAVA/GEMER. Slovensko malo v apríli najnižšiu mieru nezamestnanosti vo svojej histórii. Uviedol to na minulotýždňovej (21. 5.) tlačovej konferencii minister práce Erik Tomáš, podľa ktorého klesla nezamestnanosť na úroveň 5,96 %.

„Slovensko dnes dosiahlo významný míľnik. Máme najnižšiu mieru nezamestnanosti od vzniku nášho štátu a ja si aj dovolím tvrdiť, že nezamestnanosť definitívne prestáva byť na Slovensku jedným z tých najväčších problémov a našou prioritou sa stávajú iné veci, ako je napríklad tlak na rast miezd,“ povedal na konferencii minister.

Dodal, že chcú dosiahnuť, aby minimálna mzda predstavovala 60 % z priemernej mzdy. Podotkol tiež, že hoci je miera nezamestnanosti na svojom minime, stále je v krajine 165 000 ľudí bez prác

Hoci nezamestnanosť v krajine stále klesá, okresy Gemera stále „kraľujú“ rebríčku v počte ľudí bez práce. V okrese Rimavská Sobota sa nezamestnanosť stále drží v dvojciferných číslach, keď v apríli dosiahla 10,20 %. Druhým najhorším je okres Kežmarok, po ktorom nasledujú opäť gemerské okresy Revúca (9,24 %) a Rožňava (8,93%).

Okresy Novohradu sú na tom o niečo lepšie. V Poltári je nezamestnanosť na úrovni 7,81 % a v Lučenci 6,25 %. Najnižšia nezamestnanosť v rámci našich regiónov je v okrese Veľký Krtíš, rovných 5,00 percent. Je tak jediným okresom, ktorý má mieru nezamestnanosti nižšiu ako celoslovenský priemer.

Sobotník.sk, Foto: Pexels.com/Ron Lach

Pridaj komentár