Prírodné jódové kúpele Číž organizujú súťaž Kúpeľná kávička

ČÍŽ – Pondelok a utorok 20. a 21. mája 2024 budú v kúpeľnej obci Číž na juhu Rimavskosobotského okresu v znamení nového podujatia a súťaže Kúpeľná kávička. Informoval o tom riaditeľ Prírodných jódových kúpeľov (PJK) Číž Michal Fajin.

Podľa jeho slov sa na podujatí zúčastnia nielen vybrané stredné odborné školy zamerané na výučbu profesií v cestovnom ruchu, ale aj profesionáli, ktorí búdu viesť prednášky určené na zlepšenie ponúkaných služieb v gastronómii, ale aj v cestovnom ruchu.

„Samotná súťaž sa začne 21. mája 2024 od 8:30 hodiny v exteriéri PJK Číž, kde si pomerajú svoje profesionálne skúsenosti barmani a baristi. V danom časovom limite 13 minút musia z daných ingrediencií zostaviť podľa nich najlepší drink a pripraviť najlepšiu kávičku, kde vyberú podľa svojho zváženia, čo by ponúkli svojim hosťom, teda komisárom,“ vysvetlil riaditeľ kúpeľov.

Celá súťaž je podľa neho zameraná na edukáciu a otestovanie kreativity ľudí pôsobiach v slovenskom gastro priestore. Svoje zručnosti ukážu aj barmani , ktorí reprezentujú Slovensko i na zahraničných fórach a súťažiach. Garantom súťaže Kúpeľná kávička Škola kávy a ambasádori rôznych prestížnych značiek.

Foto: ilustračné, Sobotnik.sk

Pridaj komentár