RIMAVSKÁ SOBOTA: Policajti zachránili ženu, ktorá ležala bezvládne na hrobe

RIMAVSKÁ SOBOTA – Štvorica policajtov pomohla žene v ťažkej životnej situácii v meste Rimavská Sobota. O prípade informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici na svojej oficiálnej facebookovej stránke Polícia SR – Banskobystrický kraj.

Policajti Obvodného oddelenia PZ v Rimavskej Sobote boli vyslaní na miestny cintorín. Na tiesňovú linku 112 totiž volala zúfalá osoba, ktorá uviedla, že je v mimoriadne ťažkej životnej situácii, z ktorej nevidí východisko,“ uviedla polícia na margo prípadu.

Na miesto okamžite vyrazila hliadka PZ a cintorín začali dôkladne prehľadávať. Na pomoc im dorazila aj ďalšia hliadka. Po chvíli našli na jednom z hrobov ležať ženu, ktorá na prvý pohľad nejavila známky života.

Osobu sa im podarilo prebrať z bezvedomia, uložili ju do stabilizovanej polohy a podali jej tekutiny. Na miesto privolali posádku rýchlej zdravotnej pomoci, ktorá si ju prevzala do svojej opatery,“ doplnila polícia.

Ako spomenula na záver, aj takéto prípady denne riešia hliadky prvého kontaktu. „Za rýchlu a profesionálnu reakciu patrí vďaka kolegom z Rimavskej Soboty: práp. Rudovi, nstržm. Michaele, stržm. Andrejovi, npráp. Petrovi a stržm. Patrikovi,“ zakončilo KR PZ.

Foto: KR PZ Banská Bystrica

Pridaj komentár