RIMAVSKÁ SOBOTA: Vodič zložil z auta papuču, pristihli ho policajti

sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Svojvoľné zloženie blokovacieho zariadenia z automobilu je síce v legislatíve kvalifikované ako závažný prečin, ale neraz sa nájdu vodiči, ktorí sa o to pokúšajú. Jeden takýto prípad riešila Mestská polícia Rimavská Sobota počas aktuálneho týždňa.

K udalosti došlo v stredu 22. mája na Čerenčianskej ulici. Tá je z hľadiska parkovania problémovým miestom. Miest na parkovanie je tam málo a intenzita premávky vysoká, keďže okrem iného na tejto ulici sídli úrad práce. Teraz je navyše na celom úseku zákaz zastavenia, keďže na Čerenčiansku je pre výstavbu turbookružnej križovatky presmerovaná časť dopravy.

V zákaze odstavil svoje vozidlo aj vodič, ktorému mestskí policajti v stredu založili blokovacie zariadenie, takzvanú papuču. Ten sa však namiesto toho, aby zavolal na mestskú políciu a požiadal o príjazd hliadky, ktorá by vec doriešila, rozhodol odmontovať z auta koleso s papučou. Odísť však napokon z miesta činu nestihol.

Kolegovia tento prípad doriešili v blokovom konaní, pretože vodiča zastihli na mieste,“ uviedol pre Sobotnik.sk náčelník rimavskosobotskej MsP Peter Berecz. Dodal, že šlo o muža z Veľkých Teriakoviec, ktorý dostal blokovú pokutu.

Vodič môže byť v konečnom dôsledku rád, že celá vec sa pre neho skončila relatívne dobre. Ak by totiž bol z miesta naozaj odišiel, jeho konanie mohlo byť kvalifikované akoprečinu útoku na orgán verejnej moci podľa § 321 ods. 1 Trestného zákona. Za takéto konanie hrozí trest odňatia slobody v trvaní jeden až päť rokov.

Podobný prípad sa stal pred vyše rokom v Lučenci a píšeme o ňom v tomto článku. Zhruba v rovnakom období riešila obdobnú vec aj rimavskosobotská MsP na Dobšinského ulici. Ako informoval portál Mynovohrad.sme.sk, vodič, na ktorého vozidlo bolo založené blokovacie zariadenie, ho na druhý deň doniesol na políciu s tým, že ho vraj našiel pri svojom vozidle.

Mnohí vodiči si pritom neuvedomujú, že policajti nedávajú blokovacie zariadenie na vozidlo len tak, ale pri každom prípade si vyhotovujú foto či videodokumentáciu. Tá môže byť použitá ako dôkaz. Stalo sa tak aj v prípade 28-ročného Martinčana, ktorý dostal za násilné odstránenie papuče ročný podmienečný trest, ako informoval portál Noviny.sk.

Foto: Facebook.com – Dopravný servis RS a okolie (SR)/Tomáš Kovács

Pridaj komentár