Ďalšie výjazdové rokovanie vlády bude v Rimavskej Sobote. Účasť premiéra na ňom je po atentáte otázna

RIMAVSKÁ SOBOTA – Rimavská Sobota bude opäť miestom výjazdového rokovania vlády Slovenskej republiky. Naplánované je na 3. júla 2024. Výjazdové rokovanie v Rimavskej Sobote avizoval premiér Robert Fico na tlačovej konferencii po dnešnom (15. 5.) výjazdovom rokovaní v Handlovej (okres Prievidza).

Doplnil, že jednou z tém bude štátny priemyselný park, ktorý vzniká v mestskej časti Sobôtka. Účasť samotného Roberta Fica na budúcom výjazdovom rokovaní je však otázna, keďže krátko po skončení tlačovej konferencie v Handlovej naňho strelnou zbraňou zaútočil 71-ročný muž z Levíc. Premiér pri atentáte utrpel vážne zranenia a bol letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici.

O jeho stave informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok na tlačovom brífingu priamo v banskobystrickej nemocnici. „Premiér je v kritickom stave a ohrození života,“ povedal Šutaj Eštok s tým, že Fico je stále na operačnom stole a jeho operácia trvá už viac ako tri a pol hodiny.

Rimavská Sobota bola v minulosti dejiskom jedného výjazdového rokovania vlády. Uskutočnilo v júli 2016. Vládny kabinet potom v rámci okresu zasadol vo februári 2018 v Hnúšti a vo februári 2019 v Jesenskom. Odvtedy vláda do Rimavskosobotského okresu neprišla.

Zatiaľ posledné výjazdové rokovanie vlády SR v rámci regiónov Novohrad a Gemer-Malohont sa uskutočnilo v Slovenských Ďarmotách a bolo venované Veľkokrtíšskemu okresu. Konalo sa v novembri 2019.

Foto: Sobotnik.sk; FAcebook.com/Robert Fico

Pridaj komentár