VEĽKÁ VES: Pri nehode sa ťažko zranili dve osoby, vodič bol zdrogovaný

Veľká Ves, nehoda

VEĽKÁ VES – Ťažké zranenia dvoch osôb sú výsledkom dopravnej nehody, ktorá sa stala v sobotu (11. 5.) pred dedinou Veľká Ves v Poltárskom okrese. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Banskej Bystrici na svojej oficiálnej facebookovej stránke Polícia SR – Banskobystrický kraj.

Podľa doposiaľ zistených informácií k nehode došlo v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky, ako aj svojim schopnostiam. Za volantom auta sedel 21-ročný muž, ktorý nie je držiteľom vodičského oprávnenia,“ uviedla polícia.

Dodala, že približne 40 metrov od obce Veľká Ves spomínaný šofér prešiel s vozidlom do protismeru, kde narazil do priekopy a auto sa pri nehode zrejme niekoľkokrát prevrátilo.

Vodič bol po nehode podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Bol mu tiež odobratý biologický materiál, ktorého predbežným skúmaním bola zistená prítomnosť amfetamínu, metamfetamínu, tetrahydrokanabinolu a extázy,“ vymenovali policajti.

Pri nehode sa ťažko zranila 20-ročná spolujazdkyňa, ktorá bola letecky transportovaná do nemocnice v Banskej Bystrici. S ťažkými zraneniami skončil aj samotný vodič. V súvislosti s nehodou bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Dopravná nehoda je teda naďalej v štádiu vyšetrovania.

Polícia v Poltári začala trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť, pretože počas dokumentovania dopravnej nehody sa vo vozidle našli podozrivé látky, ktoré budú predmetom expertízneho skúmania. Aj v tomto prípade prebieha vyšetrovanie,“ zakončili policajti.

Foto: KR PZ Banská Bystrica

Pridaj komentár