FIĽAKOVO: Pri dome smútku chýba prístrešok, mesto to chce riešiť

Prístrešok by sa mal nachádzať pred hlavným vstupom

FIĽAKOVO. Vo fiľakovskom cintoríne chýba prístrešok pri dome smútku. Pokiaľ sa rozlúčky so zosnulými konajú za nepriaznivého počasia a kapacita domu smútku je naplnená, smútiaci sú nútení stáť vonku.

Na tento problém už dlhodobo upozorňuje komisia sociálnych vecí pri mestskom zastupiteľstve. Na februárovom zasadnutí sa k nej svojim návrhom pridala aj komisia pre výstavbu, životné prostredie a územné plánovanie. Mesto na požiadavku reflektuje.

„Kapacita domu smútku je malá a v prípade nepriaznivého počasia ľudia stoja vonku na daždi. V okolí skoro všetky aj menšie obce majú už tento nedostatok vyriešený,“ uviedli členovia komisie výstavby v zápisnici zo svojho zasadnutia.

Ako v reakcii informoval primátor mesta Attila Agócs, mesto na túto požiadavku reaguje. „Už to tu odznelo niekoľkýkrát. Reflektujeme na to zaradením tohto zámeru do našej projektovej činnosti,“ vyjadril sa primátor s tým, že mesto už v minulosti dom smútku rozšírilo o novú sieň.

„Ak je však taký vážny záujem, v podobnom organickom štýle ako je budova dáme naprojektovať aj prestrešenie.“ Podľa neho však riešenie nie je z technického hľadiska jednoduché. „Medzi priestorom, kde sa prístrešok dá postaviť a domom smútku, vedie príjazdová cesta. Na toto sa bude musieť prihliadnuť.“

Okolo domu smútku vedú obslužné cesty cintorína.

V zozname investičných akcií na tento rok poslanci schválili 4000 eur na projektovanie prístrešku. „Veríme, že v budúcom roku nájdeme peniaze z vlastných prostriedkov, aby sme ho vedeli postaviť,“ uzavrel.

Foto: Sobotník.sk

Pridaj komentár