LEHOTA NAD RIMAVICOU: Na kultúrno-športový deň prišli tisícky ľudí, Ilona Csáková bola skutočná kráľovná

Ilona Csáková
Ilona Csáková so starostom Ivanom Antalom

Lehota nad Rimavicou opäť dokázala, že dokáže zorganizovať svoj deň obce na takej úrovni, ktorú jej môžu závidieť i oveľa väčšie obce. Tohto roku to platilo opäť, a to o programe i návštevnosti.

Podľa odhadov organizátorov sa na podujatí počas celého dňa vystriedalo asi 2000 až 3000 ľudí, čím by bolo doteraz najväčším. Pripomeňme, že ide o dedinu, kde žije asi 250 obyvateľov, takže toto číslo je ešte pôsobivejšie. Samozrejme, ako uvádzame, ide o odhad, keďže podujatie je voľne prístupné a nepredávajú sa naň lístky, čo je vzhľadom na atraktivitu programu tiež výnimočné.

Na kultúrno-športový deň do Lehoty nad Rimavicou chodievame každoročne a môžeme porovnať, že počet atrakcií a zaujímavostí bol vyšší ako po minulé roky. Pre deti bol prichystaný nafukovací hrad a ďalšie atrakcie, ale na svoje si prišli i dospelí.

Tí mohli vyskúšať napríklad ryžovanie zlata, ktoré bolo v Lehote aj vlani, ale tentoraz to už bola oficiálna súťaž s účastníkmi zo šiestich krajín Európy. V rámci hudobného programu vystúpila skupina Maduar a skutočným vyvrcholením bol koncert Ilony Csákovej.

Tá zaspievala celú plejádu svojich najznámejších hitov ako Tornero, Proč mě nikdo nemá rád či Jedno tajemství. Známy hit z muzikálu Kleopatra síce tentoraz chýbal, ale Ilona Csáková napriek tomu pôsobila ako skutočná kráľovná a ľudí si získala svojou bezprostrednosťou a priateľským vystupovaním.

Veľkú časť koncertu odspievala priamo medzi nimi, aby sa s ňou mohli odfotografovať. Po skončení totiž musela hneď odísť, pretože večer už vystupovala vo Frýdku-Místku. „Mrzí ma, že si nepôjdem zaryžovať. To bol vždycky môj sen,“ povedala s úsmevom. Od organizátorov však dostala ampulku s vyryžovanými zlatinkami.

Ako pre Sobotnik.sk povedal starosta Lehoty nad Rimavicou Ivan Antal, podujatie má vzostupnú tendenciu. „Každý rok je viac a viac návštevníkov a vždy nám vydrží počasie, niekedy akoby zázrakom,“ podotkol.

Dodal, že za organizáciu vydareného podujatia sa chce poďakovať sponzorom, poslancom obecného zastupiteľstva i všetkým obyvateľom dediny.

Pridaj komentár